Uus Toyota Yaris Cross Hybrid 130 võlub ostjaid uue jõuallikaga ja suurepärase juhitavusega

Uus Yaris Cross on saanud täiendusi, mis muudavad pisikese linnamaasturi veel ihaldatumaks.Foto: Toyota

Toyota Yaris astus kompaktsete linnamaasturite segmenti 2021. aastal, kui müügile jõudis Toyota Yaris Cross. Auto saavutas kiiresti populaarsuse ning tõusis oma segmendi liidrite hulka. Nüüd on kompaktne linnamaastur saanud täiustusi ja muutunud ostjatele veelgi ahvatlevamaks.

Toyota Yaris Cross on tänaseks Toyota enimmüüdud mudel Euroopas. Uuenenud mudel järgib Yarise luukpära – kasutusele on võetud võimsam hübriidjõuallikas Hybrid 130.

Foto: Toyota

Uus käigukast ja parem kiirendus

Uuel Toyota Yaris Cross Hybrid 130-l on uus käigukast ning suurem ja võimsam elektrimootor, mis suurendavad süsteemi koguvõimsust 12% võrra – see ulatub nüüd 130 hj ja 96 kW-ni. Suurenenud on ka mootori pöördemoment, kusjuures maksimum on tõusnud 30% võrra, 185 njuutonmeetrini.

Tulemuseks on parem kiirendus: nullist sajani jõuab uuenenud jõuallikaga Toyota Yaris Cross nüüd 10,7 sekundiga. 

Uuenenud mudeli CO2 heitmed – 101–116 g/km on oma klassi parimad. Kütusekulu jääb vahemikku 4,5–5,1 l / 100 km.

Foto: Toyota

Uus hübriidajam avaldab mõju ka sõidukogemusele. Mootorite ja akude jõudlus on maksimeeritud ning tänu suuremale pöördemomendile annab see autole dünaamilisema ja täpsema juhitavuse. Auto reageerib paremini nii linnatänavatel kui teeb enesekindlamalt möödasõite ka maanteel.

Uus Hybrid 130 jõuülekanne on saadaval kõrgema varustustasemega mudelitel, näiteks Elegant, GR SPORT ja Premier Edition.

Samas on mudelivalikusse alles jäänud ka Yaris Cross Hybrid 115 mudel, mis pakub kõiki juba teada-tuntud Toyota hübriidajami eeliseid ja säästlikkust.

Foto: Toyota

Vähenenud mootori- ja tuulemüra

Müra ja vibratsiooni vähendamiseks on uue Toyota Yaris Crossi juures kasutatud mitmeid lisameetmeid. Klientide tagasisidele vastates võrreldi uut Toyota Yaris Crossi oma peamiste konkurentidega, et juhtida paremini tee-, mootori- ja tuulemüra.

Mootorimüra vähendamiseks on summutitele lisatud täiendavaid kihte, nii mootorialusele kui kapoti peale. Tuule- ja teemüraga võitlemiseks on uutel Toyota Yaris Cross mudelitel nii esiklaasil kui ka esi- ja tagaküljeklaasidel kasutatud paksemat klaasi.

Targem multimeediasüsteem

Täiustatud ja paremini reageeriv hääletuvastussüsteem ja kõneabiline “Hey Toyota” mõistavad ka loomulikus vestluskeeles süsteemile edastatud küsimusi. Näiteks võib uuele Toyota Yaris Crossile öelda “Hey, Toyota, I’m cold!” ning auto kliimaseade tõstab automaatselt temperatuuri, et sa külmetama ei peaks. 

Juhtmevaba ja lihtne ühenduvus on sisse ehitatud nii Apple CarPlay kui ka Android Auto jaoks. 

Süsteemi saab salvestada kuni kolme kasutaja eelistusprofiilid ning rakendab kasutaja eelistatud heli- ja navigeerimisseaded automaatselt. Kasutades MyToyota rakendust, saab omanik salvestada oma seaded valitud Toyota keskusesse ja pääseda juurde mis tahes muus sõidukis, mis on varustatud sama multimeediasüsteemiga.

Foto: Toyota

Käivita auto nutitelefoniga 

2024. aasta jooksul ühineb Toyota Yaris Cross uudse digitaalse võtme lahendusega. See tähendab, et MyToyota rakenduse kaudu on võimalik anda kuni viiele kasutajale juurdepääs sõidukile ning telefonis oleva digitaalse võtme abil autot avada, lukustada ja käivitada ilma telefoni taskust või kotist välja võtmata. 

Võti ühildub nii Apple’i kui Androidi seadmetega ning on Premiere Editioni standardvarustuses. Üheaastane liitumine on auto ostuhinna sees. Soovides muuta Toyota Yaris Cross oma klassi ohutuimaks autoks, lisati sellele rohkelt aktiivseid ja passiivseid turvafunktsioone. Autol on hulganisti sõidu- ja parkimisabilisi, mille reguleerimine on tehtud roolil olevate lülitite abil väga lihtsaks ja intuitiivseks.

Yaris Cross Hybrid tutvmispakkumine

  • Liisinguintress 0,99% + 3 kuu euribor
  • Talverattad velgedel hinna sees
  • Eeliseid vähemalt 2500 euro eest
  • Kuumakse alates 264 €
  • Autod laos olemas

Tutvu pakkumisega lähemalt

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.