VIDEOLUGU Leedu parasportlane Danas tunneb end koduselt nii mäest alla kihutades kui jooksurajal!

Toyota viib olümpiale

Pariisi paraolümpiaks valmistuv Leedu sprinter Danas Sodaitis.Foto: Toyota

Kuus Toyota Balti paraolümpiatiimi sportlast valmistuvad paraolümpiamängudeks, mis toimuvad 2024. aastal 28. augustist kuni 8. septembrini Pariisis. Sportlasi tutvustava sarja kolmandas loos näitame Leedut esindava sprinteri Danas Sodaitise (33) ekstreemset ja militaarset külge.

Danas on kiire. Väga kiire. Seejuures ei ole vahet, kas ta sprindib staadionil, sõidab tsikliga, vajutab kaameranuppu või liugleb lumelauaga mäest alla. Atleedi eesmärk on olla iga päevaga kiirem ja parem versioon iseendast.

Danas on lõpetanud Vilniuse sõjakooli, kust ta sai lisaks kindrali auastmele kaasa raudse distsipliini ja oskuse kõik väljakutsed võidukalt seljatada. “Juba lapsepõlvest saadik pakkusid mulle huvi sõjaväeline distsipliin ja väljakutsed, seega tundus igati loogiline siin õppida ja omandada ohvitseri elukutse,” lausub ta ja lisab, et peab sõjakoolis õppimist privileegiks.  

Seal sai alguse ka tema sprinteri karjäär. Pühendumus ja raudne meelekindlus on teinud Danasest maailmaklassi sportlase, mida tõestab ka puuetega inimeste Euroopa meistrivõistluste hõbemedal 2018. aastal.

Liikumatu käsi ei piira sportlase vabadust. Kui Danas tahab, siis sõidab ta mägedes kasvõi lumelauaga.

Võiks arvata, et ekstreemsusi ja distsipliini armastav Danas on vaid raudne ja tugev sportlane, siis teda paremini tundma õppides koorub pealispinna alt välja ülisõbralik ja hooliv inimene.

Pärast 2015. aasta mootorrattaõnnetust spordile pühendnud Danas on lisaks puuetega inimeste kergejõustiku Euroopa meistrivõistluste hõbemedalile ka Leedu meistrivõistluste mitmekordne võitja ning rekordiomanik 100 meetri jooksus. Aastal 2017 tuli ta IWASi mängude maailmameistriks.  

2020. aastal võistles Danas Leedu kergejõustiku meistrivõistlustel. Ta esindas Vilniuse rahvuskoondist 4×100 meetri teatejooksus ja temast sai esimene puudega sportlane, kes võitis tavasportlaste konkurentsis riigi meistritiitli.

Danas avaldab videos, mis on teda elus edasi viinud ja millised on tema suurimad väljakutsed.

Toyota toetab kuut Baltimaade parasportlast teekonnal 2024. aasta Pariisi paraolümpiamängudele, mis toimuvad 28. augustist kuni 8. septembrini. Olümpia- ja paraolümpiamängude rahvusvahelise liikuvuspartnerina soovib Toyota innustada kõiki inimesi saavutama enamat, kui nad arvata oskavad – pürgida edasi ka pärast finišijoone või oma võimete piiri ületamist. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.