Suur lugu

Galerii: Laitses kihutasid kümned maailmarändurid, Rolls-Royce kuni Porscheni

Oli ka neid, kes tõesti kiiruse peale sõitsid.Fotod: Paula JOhanna Adamson

30. juunis toimus Eestit läbiva Peking-Pariis vanasõidukite ralli kiiruskatse LaitseRallyParki rajal. Võistlusele on registreerunud 105 ekipaaži ja kõige vanem sõiduk pärineb 1907. aastast.

Tegu on kindlasti ühe omapärasema autoüritusega, millest osa saada. Ehkki Laitse-sarnasel etapil näed autosid üksnes viivuks, on sõidukeid ja meeskondi vaadates ilmselge, et teekond on küllaltki väsitav ning nõuab pingutust.

Selleks ajaks, kui autod Laitsesse jõudsid, oli meeskondadel seljataga juba tuhandeid kilomeetreid. Suures plaanis on tegu päris kuluka ettevõtmisega ning osalustasu sisse jääb arvukalt luksushotelle.

Samas läbitakse ka Gobi kõrb, kuhu osalejatele valmistatakse ette telklaager 300 inimesele ning Venemaad läbides ööbitakse ka jurtades.

Katsumustest hoolimata oli suurem osa meeskondadest positiivselt meelestatud, nauditi üritust, tehti katse ajal live-ülekandeid nutitelefonidega. Pärast katset oli igaühel võimalus imemasinaid lähemalt uurida ja meeskondadega vestelda, kui neil just polnud parasjagu tarvis rehve vahetada või muudmoodi autosid putitada.

Ilusti joonistusid välja ka erinevad sõidutehnikad – oli neid, kelle jaoks tähtis polnud sihtpunkt, vaid teekond ning Laitse 2,4 kilomeetrit läbiti tasa ja targu, mis osade autode puhul oli kindlasti tingitud ka tehnilisest seisukorrast.

Oli aga ka neid, kes väänasid kurve nii, kuidas jaksasid ja tehnika lubas.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.