Suur lugu

Paula videoblogi 3. osa: uus käigukast, uued sõiduvõtted ja uus rekord

Pärast esimesi katsetusi rajal tundus mõistliku järjena käigukastivahetus. Esiteks juba selle pärast, et harjutada manuaalkastiga rajasõitu ja teiseks, kuna automaatkast ei tulnud rajaolukorras kuigi hästi toime.

See tähendas ühte pikka päeva Est Coast Customs’i garaažis. Peamiseks ponnistuseks oli, et BMW E46 318 pealt tulnud Getrag’i käigukast oli teistsuguse kardaani, käigukastitala ning hoovastikuga. Kõik sai õnneks pisikeste modifikatsioonidega istuma.

Algul tundus asi päris lootusetu

Seekordne rajakatsetus oligi peamiselt selle eesmärgiga, et õppida manuaalkastiga rajal sõitma. Ainus manuaalkast, mida ma varem rajal piinanud olin, oli meie Mannergute Mõõduvõtu auto, millest saab täpsemalt lugeda SIIT.

Esialgu tundus, et sellel korral me rajaaega ei parandagi – sõitsin vaevu samu aegu, mis eelmistel kordadel. Peale kümmekond ringi harjutamist aga oli selge, et tegelikult on manuaalkastiga võimalik tunduvalt kiiremini sõita ning lõpuks parandasin eelmist aega 5 sekundi võrra.

Muid tehnilisi muutusi autole sel korral ei teinud – eelkõige tegelesime kastivahetusega seotud pisidetailide timmimisega. Holger Õun aitas programmeerimisega, et auto läheks kenasti käima ka ilma kahe omavahel ühendatud EWS-i pinita. See oli ajutiselt tarvilik, et EWS ehk siis immobilisaator arvaks, et kast on neutraalis ning laseks autot käivitada.

Natuke peab ikka ilus ka olema

Manuaalkast tuli koos käigukanginahaga, mis nägi üsna nukker välja. See on BMW-de puhul üsna tavaline nähtus – kunstnahk rebeneb ajaga. Eelmises videos sai bemmile sisse istutatud Alcantaraga istmed, seega leidsin, et oleks tore vahetada katkine nahk tutika vastu. Uue käigukangikoti ning käsipidurikoti koos nupuga valmistas mulle Jennifer Laan, kelle töid võib näha tema Instagramist.

Niisiis on E46 lõpuks manuaalkastiga ning valmis tegema päris asju. Nimelt sain ma vahepeal jutule TT Motorspordiga, kes lubas mulle veel sel hooajal teha asise rajakoolituse. Seda näeb juba järgmises videos. Seekordses videos saab vastuse ka küsimustele, miks talveauto enne lääpas istus ja kas kuldne bemm teeb nüüd ketsi või mitte.

Eelmised lood: 1. osa, 2. osa

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.