Elektriauto

Volkswageni kiireim elektriauto saavutas järjekordse rekordaja, seekord Hiinas

ID R on saavutanud rekordajad Pikes Peakil, Nürburgringil ja ka Goodwoodil

Fotod: Volkswagen.

Volkswagen ID R prototüüp saavutas Hiinas Tianmeni mäe mäkketõusul uue rekordi: 7 minutit ja 38.585 sekundit. Firma kutsub nüüd teisi elektriautode tootjaid rekordit purustama.

Tianmen Shan Big Gate Road on Hiinas asuv 10,906-kilomeetrine mäkketõus, mis on tuntud oma 99 kurvi tõttu. 680-hobujõulist (500 kW) elektriautot juhtis Romain Dumas, kes on sama mudeliga saavutanud uued rekordid ka Pikes Peaki mäkketõusul, Nürburgringil ja Goodwoodil.

ID R on Volkswageni elektriautode mudelivaliku võimsaim liige ning uued rekordid kinnitavad seda. Ajapiirangute tõttu sai Duman enne päris katset teha vaid neli proovisõitu mäkketõusule eelnenud päeval ja kaks proovisõitu päris mõõtmispäeval. Olles eelneval päeval raja 8 minuti ja 30 sekundiga läbinud, oli ta rekordaega nähes ka ise üllatunud.

Kuigi ID R on nüüd selgelt uue rekordi omanik, oli tegelikult tegu esimese ametliku mäkketõusuga, kus ka aega võetakse.

Varem on mõistagi ka teiste sõidukitega mäkketõus ette võetud – eelmine mitteametlik aeg kuulus Range Rover Sport SVR-ile, millega saavutati aeg 9 minutit ja 51 sekundit. Muidugi, Range Roveri sõidu teeb eriliseks see, et peale tippu jõudmist, sõitis auto ka treppidest üles.

Volkswageni Hiina juht Stephan Wollenstein kutsus teisi elektriautode tootjaid uut rekordit murdma: “Nüüd on võistlus alanud. Kutsume kõiki, kes arvavad, et suudavad kiirema elektriauto ehitada, meiega võistlema.” Ta lisas, et kui keegi suudab mäkketõusu alla 7 minuti ja 30 sekundiga ära teha, ehitab Volkswagen uue auto ja tuleb uuesti proovima.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.