Elektriautod

AC Cobra: järjekordne klassikaline auto saab omale elektrimootori

Foto: Falcon Electric

Rubriiki toetab

Alles hiljuti saime lugeda 964-põlvkonna Porsche 911 ja ikoonilise Ford GT40 jätkumudeli elektrifitseerimisest, siis nüüd on aeg elektrilise AC Cobra käes.

Suurbritanniast pärit AC Cars, koostöös ettevõttega Falcon Electric, valmistavad 1. seeria Cobra sportautot, limiteeritult muuseas, kuni 58 sõidukit. Kuigi tegemist pole kuulsama Shelby Cobraga, vaid selle algse, Inglismaalt pärit AC Cobraga, on tegu siiski väga ikoonilise sportautoga.

55 kWh mahutavusega akud paiknevad auto kapoti all ja tagateljel on üks 312-hobujõuline (230kW) elektrimootor, tänu millele suudab vaid 1050 kg kaaluv AC Cobra kiirendada seisust sajani 4 sekundiga. Tippkiirus peaks piirduma 200 km/h ja sõiduulatus on 241 km.

Kõik AC Cobrad valmistatakse Lõuna-Aafrikas, saadetakse Inglismaale, kus Falcon Electric lisab kõik elektriauto transformatsiooniks vajaliku. Auto arendustööd on lõpusirgel ja esimesed autod peaksid omanikeni jõudma selle aasta sees.

Kuigi täpne hind pole teada, sest lisanduvad ka Cobra litsenseerimistasud, arvatakse, et kokku läheb elektriline Cobra maksma umbes 176 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.