Elektriautod

Ajastu lõpp? Audi R- ja RS-mudelid liiguvad elektri suunas

Fotod: Audi

Rubriiki toetab

Järjekordne nael ägedate sisepõlemismootorite kirstukaande on fakt, et Audi R8 järglane saabub elektrilisena, vahendab The Drive.

Audi R8 ja Lamborghini Huracan superautodes aastaid kasutuses olnud V-10 mootor on pikalt olnud automeedia üks lemmikutest jõuallikatest. Juba kaugelt ära tuntava heliga 5,2-liitrine vabalthingav mootor aga Audi ridades pikalt enam ei püsi.

Audi Sport osakonna toote turunduse juht Linda Kurz kinnitas, et järgmine Audi R-tähisega halo auto saab olema elektriline, asendades R8 superautot. Peale selle kinnitati ka üldisemaid elektrifitseerimise plaane saabuvate RS-autode osas.

Aud R8 5,2-liitrine V-10 vabalthingav mootor

“Audi Sport järgmine katsumus on R-segmendi transformeerimine ja R-segment saab olema täiselektriline,” sõnas Kurz. “See on meie töö järgmise kümne aasta jooksul.”

Millal R8 elektriline järg avaldatakse, pole veel kindel. Audi on juba kinnitanud, et iga uus mudel, mida nad avaldavad aastast 2026 on elektrisõiduk ja sisepõlemismootorite tootmine peaks lõppema 2033. aastaks.

Hetkel on R8 pakkumisel nii taga- kui ka nelikveolisena ja superauto keskel on juba mainitud V-10. Ilmselgelt on veel loetud aastad võimalus Audi kiidetuim superauto endale soetada, peale seda on vabalthingava mootori mürinal lõpp.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.