Elektriautod

Alexelas saab 31. oktoobrini elektriautosid tasuta laadida

Rubriiki toetab

Energiaettevõte Alexela on esimene kütusemüüja Eestis, kes on turule tulnud enda elektriautode laadimisteenusega, mis sisaldab laadimisplatvormi, mobiilirakendust ja laadijaid. Oma uudsete laadijate ja mobiiliäpiga tutvumiseks võimaldab Alexela 31. oktoobrini (k.a) tasuta laadimisi nii Paiaristi Tikupoisis kui ka Tallinnas Peterburi teel asuvas jaamas.

„Septembri lõpus sai meie Paiaristi laadimisjaam olulise täienduse uudsel tipptehnoloogial põhinevate Kempoweri laadijate näol. Sellega on uus standard elektriautode stressi- ja järjekorravabaks laadimiseks Paiaristil loodud.

Meie järgnev plaan on paigaldada kuni 300-kilovatise võimsusega laadijad linnade sisse- ja väljasõitude juurde ning maanteede äärde. Edasi juba sinna, kus on meie poodidega tanklad,“ sõnas AS Alexela juhatuse liige ja e-mobiilsuse valdkonnajuht Alan Vaht.

Võimsad laadijad maanteedele

Alexela ehitab uudset elektriautode laadimisvõrgustikku koostöös Saksa tehnoloogiagigandiga Siemens ja Soome ettevõttega Kempower. 2022. aasta alguses paigaldatakse koostöös Siemensiga Alexela Saku tanklasse 300-kilovatine laadija ning eesmärk on katta superlaadijatega kõik Eesti maanteed ning linnadesse sisse- ja väljasõidud. Ettevõtte laadimisteenust on võimalik soetada nii korteriühistutel, koduomanikel kui äriettevõtetel.

Tänasest alates on Alexela Tallinn-Tartu maanteel asuvas Paiaristi tanklas asuvad uudsed laadijad avalikult kasutatavad ning samuti on Alexela laadimisplatvormile tõstetud teised Alexela laadijad, mis olid seni Eleporti laadimisplatvormil. Elektriauto omanikel tuleb laadimisseansi käivitamiseks laadida oma telefoni Alexela mobiilirakendus “Laadija“ ja selles konto luua.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.