Elektriautod

Alfa Romeo taaselustab GTV mudelitähise potentsiaalse elektriauto jaoks

1980. a. Alfa Romeo GTV6. Fotod: Alfa Romeo.

Rubriiki toetab

Läbi Alfa Romeo ajaloo on GTV tähistusega mudel viidanud sportliku kupee suunas. Lähiajal võib Alfistidele tuttav tähtede kombinatsioon naaseda elektriautona, vahendab Autocar.

1960ndate lõpus ja 1970ndatel sai ringi kihutada Giulia kupee GT Veloce sportautodega. Hiljem, 1970ndate keskpaigast ’80ndate lõpuni valmistati Alfetta kupeest GTV ja GTV6 mudeleid ning lõpuks 90ndate keskelt, 2000ndate alguseni oli Alfal jällegi GTV kupee, sarnase Spider mudeli kõrval.

GTV või GT Veloce on Alfa sportlikum mudel, mis pole veel see kõige kangem GTA variant. Kui praeguse Giulia sedaaniga toodi tagasi GTA erimudel, siis miks mitte jätkata ka GTV’ga?

Autocar väidab, et Alfa Romeo sätib juba plaane GTV mudeli tagasitoomiseks. Väga suure tõenäosusega saab sõidukiks olema elektriauto. Hetkel pole veel aga kindel, kas uus GTV jätkab kupeena või kohandatakse GTV embleem 4-ukselise kupe-stiilis sedaanile.

Kuna sihikule võetakse väidetavalt Tesla Model 3 ja BMW uus i4 elektrisedaan, on 4-ukseline, praktilisem lahendus kindlasti paslikum. Kerestiiliks saaks midagi sarnast nagu BMW 4-seeria Gran Coupé või Audi A5 Sportback. Laugema, katusega sedaan.

Pole ka välistatud praegu populaarne retro-stiilis disainiga lähenemine uue elektriauto puhul. Praegune Alfa Romeo tegevjuht Jean-Philippe Imparato kasutas sarnast lähenemist näiteks oma eelmises ametis Peugeo’s, e-Legend ideeauto puhul.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.