Elektriautod

Alpine A110 järgmine põlvkond saab olema täiselektriline

Alpine A110 GT. Foto: Alpine

Rubriiki toetab

Oleme juba varem kajastanud, et Alpine ja Lotus hakkavad jagama platformi uue elektrisportauto jaoks. Nüüd kinnitas Alpine Autocarile, et see sportauto ongi A110 järglane, mis tähendab, et hetkel müügis olev ja väga kiidetud sportauto jääb viimaseks sisepõlemismootoriga Alpine’iks.

Nagu Alpine’ile ja Lotusele kohane, ei jahi nad pöörast võimsust ega kiirendusaega, vaid hoopis keskendutakse sõidumõnule, mida pakub kerge ja kompaktne sportauto. Kuigi Alpine’il on plaan lisada oma valikusse ka teisi mudeleid nagu elektriline sportlik linnamaastur, siis A110 jääb alati margi tippmudeliks.

“Alpine tähendab sportautosid, tulgu, mis tuleb,” kommenteeris Alpine’i juht Laurent Rossi Autocarile. “Automark on sündinud võidusõidust ning meil peab mudelivalikus alati olema vähemalt üks sportauto, vastasel juhul ei saa me seda väita.”

“Me loodame A110 DNA’d säilitada ka uue põlvkonna puhul. Tänapäeval on elektriautod kõik väga sarnased, kuna jagatakse samasid platvorme ja elektrimootoreid. Meie eesmärk on A110 hoida isikupärasena, et seda eristada konkurentidest, hoolimata platvormi jagamisest Lotusega,” lisas Rossi.

Katsumus nimega kaal

Platvorm, mida jagatakse Lotuse saabuva sportautoga, on ehitatud alumiiniumist sarnasel moel nagu Lotuse Exige ja Elise konstruktsioonid. LEVA (Lightweight Electric Vehicle Arhcitecture) nimeline platvorm leiab Lotuse puhul kasutust hetkel veel koodnimega Type 135 elektrilises sportautos.

“Lotus ja meie jagame samu eesmärke, et valmistada kerge ja dünaamiline sportauto, samal ajal ilmselgelt lisades masinale kaalu, kuna tegemist on elektriautoga,” kommenteeris Alpine’i juht. “Seega on see täiesti normaalne, et me lahendame neid katsumusi koos.”

Kas Lotus ja Alpine plaanivad ka pikemat koostööd peale nimetatud platvormi jagamise, pole veel kindel, kuid selle aasta sees vaadatakse tulevikuplaanid täpsemalt üle ja otsustatakse, kas ja kui palju ühiseid arendusi veel ette võetakse.

Alpine A110 järgmine põlvkond ja ühtlasi ka automargi esimene elektriline sportauto peaks turule jõudma umbes nelja aasta pärast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.