Elektriautod

Alpine’i elektripööre hõlmab ka sportlikku linnamaasturit

Alpine'i saabuv elektrimaastur GT X-Over. Foto: Alpine

Rubriiki toetab

Alpine on avaldanud oma mudelivaliku elektrifitseerimise plaanid ning vägagi kiidetud A110 sportauto tootja järgmised sõidukid saavad olema üsna erinevad kergekaalulisest kupeest.

Järgmiste aastate jooksul on kavas lisada kolm uut mudelit, pakkudes nii sportautot kui ka pisut praktilisemaid variante.

Suurim uudis on elektrilise linnamaasturi tutvustamine. GT X-Over nimeline elektriauto saab olema esimene linnamaastur Alpine’i ridades. Kas sõiduk baseerub mõne Renault mudeli baasil, pole teada, kuid tõenäoliselt on tegu siiski eraldi Alpine’i mudeliga, nagu praegune A110.

Kuid Renault mudelite sportlikumad variandid on sellegipoolest plaanis. Renault 5 retrodisainiga tagasitulek elektriautona saab samuti Alpine’i poolt tuunitud sportlikuma erimudeli. Kolmandaks autoks saab olema aga puhtavereline sportauto, mis jällegi elektriline.

Umbes aasta tagasi saime lugeda briti sportautotootja Lotuse ja Alpine’i koostööplaanidest uue elektrilise sportauto arendamisel. See kõik tähendab, et praegusele A110 sportautole teist põlvkonda sispõlemismootoriga tõenäoliselt ei tule. Kindlasti hea uudis kiidetud sportauto praegustele omanikele, kuna sõiduki väärtus ilmselt väga enam ei lange.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.