Elektriautod

Asi ametlik: Bugatti ja Rimac on nüüd ametlikult ühine ettevõte

Foto: Rimac Automobili

Rubriiki toetab

Uudised, et Rimac saab Bugatti enamusosaluse, ringlesid juba eelmine sügis, kui nüüd on uuel ettevõttel oma nimi ja ka plaanid olemas.

Bugatti Rimac LLC on 45% Porsche valduses ja enamusosalus 55% Horvaatia autotootja Rimaci käes. Rimaci elektriajamite arenduse osakond Rimac Technology on küll uuest ühingust eraldatud, kuid ametlikult siiski Rimaci enda all.

Bugatti Rimac LLC peakontoriks saab Horvaatia, Rimaci ruumides. Bugatti tehas Molsheimis, Prantsusmaal jääb siiski püsima. Samuti on kinnitatud, et kumbki bränd jätkab enda nime alt autode valmistamist, kuid tehnoloogia ja arendus saab olema ühine, sama katuse all.

Hetkel jätkab Rimac oma äsja avaldatud Nevera auto turule toomist ja Bugatti oma Chironi tootmist, võimalike viimaste eriversioonidega. Tulevikus saab Bugatti aga oma W16 jõuallika pensionile saata ja kasutada Rimaci arendatud elektriajami tehnoloogiat.

Nii Porsche kui ka Rimac on kindlad, et Bugatti pikk ajalugu ja traditsioonid, koostöös Rimaci uue tehnoloogiaga loob uusi ja innovaatilisi võimalusi elektriliste hüperautode vallas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.