Elektriautod

Aston Martin plaanib elektrilist linnamaasturit ja sportautot

Foto: Aston Martin

Rubriiki toetab

Briti sportautode tootja kavatseb aastast 2025 alustada oma Suurbritannia tehases elektrilise linnamaasturi ja sportauto tootmist, vahendab Autocar.

Äsja ametisse asunud Lawrence Stroll kinnitas, et mõlemad elektrisõidukid pannakse kokku just automargi kodumaal. Siiski koostöö Mercedes-Benziga tähendab, et osa tehnoloogiat võib tulla ka Saksamaalt.

Kuna Mercedes-Benz on oma elektriautode tootmisega juba täies hoos, on Stroll kindel, et see annab Aston Martinile suure eelise konkurentide ees.

“Me oleme pikalt oma rivaalidest ees ja see kõik on tänu Mercedes-Benzi partnerlusele,” sõnas Stroll. See kinnitab ka briti autotootja tegevjuhi Tobias Moersi varasemaid kommentaare, kus ta vihjas plaanidele Mercedes-Benzi elektriautode tehnikat kasutada

Detaile saabuvate täiselektriliste Aston Martinite kohta hetkel teada pole, kuid Lawrence Stroll kinnitas, et üks tuleb esimootoriga sportauto, imiteerides DB11 või Vantage mudeleid ja teine saab olema linnamaastur.

Üks tähtis küsimus, mis autotootjal vaja otsustada, on elektrilise sportauto mudeli nimi. Siiani DB nimega algavad sportautod on kestnud 70 aastat. Hetkel pole kindel, kas elektriautod jätkavad seda traditsiooni või mitte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.