Elektriautod

Audi arendab koostöös Porschega täiesti uut elektrilist kupeemudelit

Fotod: Audi.

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Audi arendab koostöös Porschega uut elektrilist A5 Sportback-suurust neljaukselist elektrilist kupeed, millest saab ka esimene uuele PPE platvormile ehitatud mudel.

PPE (Premium Platform Electric) alusraam on loodud Audi ja Porsche täissuuruses luksusmudelite jaoks ehk nii linnamaasturitele kui ka sõiduautodele. Platvormi 800V süsteem on võimeline 350 kW laadimiseks ja sellesse saab mahutada erineva suurusega akusid, millest suurim peaks pakkuma üle 480-kilomeetrist sõiduulatust.

Volkswagen Grupi elektriautode jaoks loodud MEB platvorm.

Standardina asub PPE platvormil mootor tagatelje juures, kuid vajaduse korral on võimalik teine elektrimootor ka esiteljele paigutada, et nelikvedu tekitada. Erinevalt Volkswagen Grupi MEB platvormist, on PPE sobilik ka kõikide ratastega pööramise ja Porschelt tuttava kurvistabiilsuse kontrollsüsteemi lisamiseks.

Täpseid detaile pole Audi tulevase neljaukselise kupee kohta veel avaldanud, kuid oodata on A4 või A5 Sportbacki sarnase suurusega mudelit, mille disain sarnaneb A7 Sportbackile ja esivõre e-tron GT-le. Firma teatel saab PPE sõidukeid hakata arendama järgmise kümnendi alguses ning tulevasest Sportbackist saab uue platvormi jaoks väga oluline esimudel.

Audi arendab suurema läbimüügiga mudeleid ka Volkswagen Grupi MEB platvormile, mida kasutavad lisaks veel Volkswagen, Seat ja Škoda. Esimene Audi MEB mudel jõuab müügile järgmisel aastal Q4 e-troni näol.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.