Elektriautod

Audi e-tron GT elektrisedaan saab ka eriti kiire RS-variandi

Rubriiki toetab

Audi on kinnitanud, et tuleva aasta alguses saabuva e-tron GT elektrilise sedaaniga kaasneb ka veel sportlikum e-tron GT RS variant. Mõlemad autod on Audi alternatiivid Porsche Taycanile.

Peale selle, et mõlemad autotootjad on VW-grupis, on Audi sõiduk ehitatud sama J1-nimelise platvormi peale ja omab väga sarnaseid proportsioone Porsche Taycaniga.

Hetkel on teada, et tavaline e-tron GT saab kaks elektrimootorit ja kokku 590 hj ning 100 km/h kiirenduse ajaks 3,5 sekundit. See on omajagu vähem, kui võimsaim Tayan Turbo S oma 761 hobujõu ja 2,8 sekundilise kiirendusega.

Sarnaselt teiste Audi RS-mudelitega, tegeleb ka e-tron GT RS arendusega Audi Sport osakond. Kindel on see, et sihtmärgiks on neil just võimsaim Taycan.

See tähendab seda, et nt. kiireimad Tesla mudelid ei suuda väga mitu korda oma efektiivset launch controli demonstreerida, kuna vajalik tehnika võib ülekuumeneda. Taycan on tõestanud, et isegi, kui mitukümmend korda seisust paarisajani kiirendada, püsib auto suutlikus samal tasemel.

Samuti sarnaselt Porschega, toetab ka Audi saabuv elektriauto eriti kiiret laadimist 800-voldisest süsteemist. Lubades 80% akut täis laadida 20 minutiga ja pakkudes 320-kilomeetrist sõiduulatust.

Audi e-tron GT ja selle RS mudel pidid algselt avaldatama juba sellel aastal. Pandeemia tõttu on asjad aga pisut nihkunud ja autosid saame näha tuleva aasta alguses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.