Elektriautod

Audi esitles hiigelideeautot, mis mõeldud eelkõige Hiina megalinnadesse

Audi avalikustas järjekordse ideeauto, mis kannab seekord nime Urbansphere. Loomulikult elektriline ja isejuhtiv auto on disainitud, mõeldes eelkõige Hiina megalinnadele, aga sobib Audi sõnul ka teistesse riikidesse.

Kui piltidelt jääb mulje, et kas tõesti on mõistlikud mahtuniversaalid naasmas, siis see on petlik. Tegemist on hiigelsuure autoga, millel pikkust tervelt 5,5 meetrit ja veljed lausa 24-tollised. Urbansphere on seega peaaegu pool meetrit pikem kui näiteks luksusmaastur Cadillac Escalade.

Seetõttu tekitab kontseptauto rohkem küsimusi kui vastuseid. Kuna megalinnade üks suuremaid probleeme on liiklustihedus ja ruumipuudus, ei paista, et maksimaalselt neli inimest mahutava 5,5-meetrise hiidsõiduki lisamine tänavatele probleemi kuidagi lahendaks.

Kui aga võtta seda autot lihtsalt kui kihvti disainiseiklust, on lugu parem. Nagu ideeautode puhul kombeks püütakse aina rohkem eemalduda juhtimisega seotud tüütusest ja nimetada autot salongiks, lounge’iks või ka kontoriks. Audi sõnul ei ole eesmärk olnud võimalikult paljude praktiliste panipaikade ja funktsioonide lisamine, vaid avarus ja hubasus.

Istmed liiguvad igas suunas nii, et reisijad saavad mõnusalt vestelda, või siis vastupidi, tõmmata istme tagant välja ekraani, mis kaasreisija varjab. Igal istekohal on just sinna suunatud helisüsteem ning loomulikult õpib auto ka iga kasutaja käitumist, et siis soove ennetada.

Kui võtta seda sõidukit kui liikuvat kontorit, muutub kõik veel mõistlikumaks, sest ummikus istumise ajal saab aega kasulikult tarvitada ning selleks on kõik vahendid ja ruum olemas.

Kuigi tegemist on ideeautoga, on välja toodud isegi aku mahutavus 120 kWh ja sõiduulatus ligi 750 km ning mootorite koguvõimsus, milleks on 295 kW ehk 400 hobujõudu.

Static photo, Colour: Electric Slate
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.