Elektriautod

Audi Sport plaanib mitmeid uusi elektrifitseeritud sportlikke autosid

Rubriiki toetab

Audi Sport osakonna juhid Oliver Hoffmann ja Julius Seebach kinnitavad, et nii täiselektrilisi kui ka pistikhübriidseid valikuid saab tulevikus nautida ka kõige võimsamate ja sportlikemate Audide valikust, vahendab Autocar.

Neljast saabuvast sõidukist on tootmisele kõige lähedam e-tron GT kontseptauto näitel ehitatud elektriline sportsedaan. Saabuv elektriauto ehitatakse samale platformile nagu äsja saabunud Porsche Taycan.

E-tron GT-d kavatseb Audi pakkuda vähemalt kolme erineva võimsusastmega. Nagu näiteks A6, S6 ja RS6, saab ka elektriline sedaan valikud soodsamast variandist, kuni kõige metsikuma ja kiirema mudelini välja.

Audi e-tron Sportback

Samuti tahab Audi Sport pakkuda ka RS-versiooni elektrilisest linnamaasturist. Hiljuti esitletud e-tron Sportback on tõenäoliselt kõige sobilikum kandidaat. Nagu RS Q8 linnamaastur, aga täiesti elektriline.

Kui Audi Sport autode valiku lipulaev on R8, siis sarnane lähenemine jätkub ka elektrifitseeritud tulevikus. Kõlakate kohaselt saab järgmine R8 põlvkond ka piiratud kogustes puhtalt elektrijõul sõitva superauto, traditsioonilise sisepõlemismootori kõrval.

Audi e-tron GT kontseptauto

Pistikhübriidide valik laianeb samuti RS-mudelitesse. Esimene hübriidajamiga RS-mudel saab olema järgmine RS4, mis peaks saabuma 2023. aastal. Hübriidajam koosneks 4-silindrilisest bensiinimootorist ja elektrimootoritest, pakkudes üle 500 hj.

Ilmselgelt on Audi otsustanud, et hübriidid ja elektriautod on tulevik. Kui tulevased mudelid saavad sama positiivseid arvustusi nagu Porsche Taycani erinevad variandid, on sportlikke Audide tulevik üsna turvalistes kätes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.