Elektriautod

Audi tulevased elektriautod: vastus Volkswagenile ja Teslale ning elektriline R8

Foto: Audi.

Rubriiki toetab

Audi järgmiseks sammuks elektriliste mudelite valikus on uue elektrilise luukpära müügile toomine ning tulevikus ka tuntud R8 mudeli elektriliseks muutmine, kirjutab Auto Express.

Eesmärk on tuua aastaks 2025 müügile 20 täiselektrilist mudelit, millest osa moodustavad mõistagi uued mudelid, kuid mille käigus saame ka traditsiooniliste Audi mudelite elektriliseks muutumist näha.

Audi vastus Volkswagenile ja Teslale

Praegune Audi e-tron ja suur osa tulevatest elektriautodest on suunatud kallimate mudelite poole, kuid oodata on ka elektrilist luukpära, mis konkureeriks Volkswagen ID.3-ga ja Tesla Model 3-ga.

Praeguse A3-suurune elektriauto ehitatakse Volkswagen Grupi MEB platvormile, mistõttu peaks sel kabiinis A3-st isegi rohkem ruumi olema. Hetkel nimetu mudel on üks kolmest väiksema kuni keskklassi suurusega elektrilisest Audist, mis eelmainitud platvormile ehitada plaanis.

Tõenäoliselt pakub Audi MEB platvormiga sõidukitele elektrimootorit tagateljes ning valikuna ka elektrilist quattro nelikvedu. Sõiduulatuse osas ametlikud andmed puuduvad, kuid Volkswagenist kallima brändina on oodata ID.3 45 kWh akust midagi suuremat, mis võimaldaks sõita vähemalt 400 kilomeetrit või enam. Elektrilist Audi luukpära on oodata aastal 2021.

R8 muutub elektriliseks

Hiljuti jõudis meediasse info, et Audi plaanib ikoonilise R8 sportauto tootmise lähiaastatel lõpetada. Põhjuseid võib leida näiteks üha karmimateks muutuvate CO2 nõuete juurest, mis sunnivad autotootjaid kogu mudelivalikus muudatusi tegema. Kevadel sõnas Audi tegevjuht Bram Schot, et muudatused tähendavad ka mudelite valikust välja jätmist. “Näiteks R8: kas me vajame sisepõlemismootoriga järglast? Kas see sobib meie visiooniga? Peame sellele arupidamiste käigus vastuse leidma.”

Auto Expressile teadaolevalt on R8-le oodata järeltulijat, mis saab olema täiselektriline. Sarnane saatus ootab ka TT-d, mille asendamine elektrilise versiooniga on juba Schoti poolt kinnitatud. Uusi elektrilisi mudeleid saaks ehitada PPE platvormile, mida Audi koos Porschega arendab ja mis on loodud mudelitele nagu Porsche Taycan ja tulevane Audi e-tron GT – neljaukseline elektrikupee, mis jõuab müügile 2021. aastal.

E-tron GT peaks olema Audi kolmas elektriline mudel ja konkureerima otseselt Tesla Model S-iga. Oodata on 95 kWh akut (400 km) ja kaht elektrimootorit, mis toodavad kokku 440 kW. Tulevase e-tron GT nullist sajani kiirendus on praeguste andmete järgi 3,5 sekundit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.