Elektriautod

Balti jaama Go Hoteli juures avati uus elektriautode laadimispunkt

Foto: Ardo Kaljuvee

Rubriiki toetab

Alexela ja Go Hotel Shnelli rajasid koostööprojektina Tallinnas Balti jaamas asuva hotelli juurde elektriautode laadimiskohad, mis on nii hotelli külastajate kui teiste pealinnas liiklejate käsutuses. Mugavusteenusena loodud laadimislahenduse halduse ning hoolduse eest vastutab energiaettevõte, ning autoomanik ei pea muretsema ei kaablite olemasolu ega sobivate toiteotsikute pärast.

“Elektriautode soetamine on tõusutrendis kogu maailmas, seega oma klientide parema ja keskkonnasõbralikuma teeninduse osana otsustasime rajada hotelli juurde ka elektriautode laadimispunktid,” ütles Go Hotel Shnelli juht Alver Pupart.

„Shnelli hotell sai endale kolm laadimiskohta, mida saavad kasutada nii hotelli külalised kui teekonnal liikuvad elektriautode omanikud. Ehk tegu on avaliku laadimisvõimalusega Tallinna kesklinnas Balti jaamas, vanalinna äärel,“ rääkis laadimislahenduse asukohast AS Alexela elektromobiilsuse valdkonna juht ja juhatuse liige Alan Vaht.

Olemas kohapealsed Typ 2 kaablid

Tallinnas Balti jaamas asuvas Go Hotel Shnellis on nüüdsest kolm elektriautode laadimiskohta, võimsusega 22 kilovatti. Kaks neist on tüüp 2 spiraalkaablitega, mis tähendab, et kasutajal ei pea olema kaasas enda isiklikke kaableid. Teisalt puudub vajadus kaabli kokku kerimiseks laadimise lõpetamisel, sest spiraal kerib end ise kokku. Sellise lahendusega kaablid ei määrdu.

Üks kolmest Go Hotel Shnelli laadimiskohtadest on loodud ilma laadimiskaablita, mis annab võimaluse laadida elektriautot nendel hotelli külalistel, kelle sõidukile sobib tüüp 2 asemel tüüp 1 otsik. Hotelli külaline saab vastuvõtust endale laadimise käivitamiseks vastava laadimiskaardi, kuid teenus on ka avalikuks kasutamiseks kõigile soovijatele.

„Hotelli laadimiskaart sobib hästi välisturistidele, kes ei pea täiendavalt enda telefoni meie mobiilirakendust alla laadima ega sellesse kontot looma. Hotell laadijate haldusega end kurnama ei pea, sellega tegeleb energiaettevõte Alexela, kes tagab laadimisõiguste halduse, monitoorib laadijate korrasolekut ning korraldab vajadusel täiendavate laadijate paigaldamise,“ tõi Vaht loodud laadimislahenduse mugavusteenusest näiteid.

Lisaks hotelli laadimiskaartidele saab laadimiseks kasutada ka pangakaarti skaneerides selleks oma telefoni kaameraga laadijal olevat QR-koodi või laadida Alexela mobiilirakendusega Laadija.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.