Elektriautod

BMW arendusjuht: V12 ja V8 mootoritel ei ole tulevikku

BMW V12 mootor asub näiteks supersedaanis M760Li

Rubriiki toetab

BMW arendusjuht Klaus Froelich rääkis väljaandele Auto News Europe margi tulevikuplaanidest, elektrifitseerimisest ja sellest, mis saab sisepõlemismootoritest.

Vana ja uue maailma kokkupõrkes saavad esimesteks ohvriteks 1,5-liitrine diiselmootor ja ka 400-hobujõuline nelja turboga diisel. Põhjuseks ressursid, mis kuluvad ka olemasolevate mootorite pidevaks uuendamiseks ja arendamiseks, aga müüginumbrid seda enam ei toeta.

Samas ütleb Froelich, et suures plaanis jäävad nelja- ja kuuesilindrilised diiselmootorid kindlasti veel vähemalt 20 aastaks ja bensiinimootorid 30 aastaks tootmisesse.

Sisepõlemismootor jääb veel pikaks ajaks alles

V12 ja V8 mootoritega on lugu keerulisem. Esimesi neist müüakse 7nda seeria luksusautos vaid paar tuhat tükki aastas ja isegi brändingu mõttes ei tasu seda enam teha.

Samuti on raske tulevikku näha V8 mootoritel, kuna rida-6 mootor elektrilise pistikhübriidlahendusega suudab juba praegu toota üle 600 hobujõu ning rohkem pöördemomenti, kui enamik käigukaste välja kannataks.

Elektrifitseerimise osas läheb BMW kahes suunas. Üks on täiselektrilised ja teine on olemasolevate hübriidmudelite aina suurem sõiduulatus. CLAR nime kandev arhitektuur võimaldaks tänu akude tiheduse paranemisele 2021. aastast juba kuni 120km sõiduulatust puhtalt elektril ja samas suurendada ka kütusepaagi mahtu.

Samas näeb Froelich praegu probleemina laadimist ning ühe asjana toob eraldi välja kiirlaadimise kahjulikust. Tema sõnul ei tohiks akusid liiga tihti kiirlaadida ja see võiks olla vaid iga 20. laadimine, et tagada akude eluiga.

Loe täispikka intervjuud SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.