BMW esitles BMW i5 elektrisedaani, mis saab kuni 601 hj

Fotod: BMW

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Pikalt oodatud uue BMW 5. seeriaga kaasnes ka esimene täiselektriline i5 sedaan, mis tuleb kahes erineva võimsusega variandis ning hakkab rinda pistma Mercedes-Benz EQE ja Tesla Model S-iga.

Oktoobris müügile jõudes on i5-st saadaval kaks varianti: tagaveoline eDrive40 ja nelikveoline M60 xDrive. Esimene neist saab ühe elektrimootori tagateljel, mis toodab 340 hj (250 kW) ja 430 Nm, kiirendab “sajani” 6 sekundiga ning pürgib 190 km/h-se tippkiiruseni.

Võimsam M60 xDrive saab lisaks samale tagumisele elektrimootorile veel väiksema esimootori, tootes kokku 601 hj (442 kW) ja 820 Nm. Nelikveoline elektrisedaan läbib “sajani” kiirenduse vaid 3,8 sekundiga ja tippkiiruseks on 230 km/h.

Mõlemal i5 mudelil on identne 81,2 kWh mahutavusega aku, mis tagab sõiduulatuse 497 – 582 km tagaveolisele ja 455 – 516 km nelikveolisele variandile. Maksimaalse sõiduulatuse saab kätte kasutades uut MAX RANGE nimelist sõidurežiimi, mis piirab auto võimsust ja eemaldab mõned mugavusfunktsioonid.

Maksimaalne laadimiskiirus on i5 sedaanil 205 kW, mis BMW väitel tagab 10% aku täitmise kuni 80%-ni umbes 30 minutiga. Et auto laadimine tegusamalt mööduks, on BMW lisanud esmakordselt voogedastus teenuste vaatamise ja valitud videomängude mängimise meediasüsteemi ekraanil. Muidugi on antud meelelahutus saadaval vaid siis, kui auto seisab.

Interjöör jätkab sarnast stiili, nagu senistes BMW elektrisedaanides. Lisaks üsna suure 12,3-tollise digitaalse näidikute ekraanile jätkub samal joonel ka 14,9-tolline meediasüsteemi ekraan. Samuti on i5 esimene BMW, millel on standardvarustuses täiesti vegan interjöör, kasutades rohkelt naha imitatsiooniga materjali.

Välimuselt on uus i5 peaaegu, et tagasihoidliku esiotsaga, arvestades BMW hiljutisi disaininäiteid. Elektrilise i5 BMW “neerud” on võrede asemel kaetud musta, läikiva plastikuga. Väiksema õhutakistuse jaoks on ukselingid võimalikult siledad ega ulatu kerest välja.

Muidugi on i5 suurem kui eelmine 5. seeria sedaan. Pikkus on 5060 mm, laius 1900 mm ja kõrgus 1515 mm, mis kõik on vastavalt suuremad 97 mm, 32 mm ja 36 mm jagu. Samuti on kasvanud ka teljevahe 20 mm võrra, olles nüüd 2995 mm.

Uus BMW i5 jõuab koos erinevate hübriidajamite ja paari üksiku puhtalt sisepõlemismootoriga 5. seeria sedaanidega müügile tänavu oktoobris. Hinnad pole hetkel veel avalikustatud.

Enefit Volt laadimislahenduste kohta leiad täpsema info SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.