BMW i7 M70 on autotootja siiani võimsaim elektriauto

Elektrilisest luksussedaanist BMW i7 valmib võimsam ja sportlikum versioon M70 xDrive. Kahe elektrimootoriga nelikveoline auto saab üle 650 hj ja sõidab akutäiega kuni 550 km.

Tavalisest BMW 7. seeriast pole M7 nime kandvat sportsedaani kunagi valmistanud, kuna autotootja sedaanide lipulaev on ennekõike siiski luksussedaan ja puhas M-auto pole sõidukile paslik. Küll on kõige võimsamatel V-12-mootoritel kasutatud tähist M760.

i7 M70 xDrive saab just selle mudeli jaoks arendatud võimsaima elektriajami, mida BMW kunagi pakkunud on. 489 hj eesmine ja 258 hj tagumine elektrimootor annavad kokku pöördemomendi 1015 Nm, mis kerkib 1100 Nm-ni, kui kasutada funktsioone M Launch Control või M Power Boost.

Suured arvud iseloomustavad ka auto massi. 2770 kg elektrisedaan kiirendab seisust “sajani” 3,7 sekundiga, tippkiirus on 250 km/h.

Energiat saavad elektrimootorid suurest, 101,7 kWh mahutavusega akust, mis kindlasti suurendab auto massi. Pirakas aku tähendab ka muljet avaldavat sõiduulatust, mis jääb 488 km ja 560 km vahele (WLTP). Suurim laadimiskiirus on 195 kW, mis peaks tagama 170 km sõiduulatuse jagu enenergia laadimist kümne minutiga.

Veermikus on standardvarustuses seadistatav õhkvedrustus ning tagarataste pööramine, mis vähendab manööverdamisel pöörderaadiust.

i7 M70 xDrive saab erinevalt tavalisest i7-st uuendatud esi- ja tagakaitserauad, 21-tollised veljed ja suuremad pidurid. Lisavarustusena saab valida kahes toonis kere, nagu on näha siinsetel piltidel.

Eesti hinnakirja pole avaldatud, aga Saksamaal algab BMW i7 M70 xDrive’i hind 146 200 eurost. Elektrisedaan peaks klientideni jõudma aasta teises pooles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.