Elektriautod

BMW M-osakond mängib jätkuvalt elektrilise superauto mõttega

Vision M kontseptauto. Pilt: BMW

Kolm aastat tagasi lõi BMW kontseptauto Vision M, mis näitas, milline võiks kuulsa M1 sportauto järglane olla tänapäeval. Autocari sõnul on see idee BMW M-osakonnal jätkuvalt mõtteis mõlkumas.

Saksa autotootja sportlike autode arendusosakonda ootab ees suur transformatsioon, kuna tulevikus saavad kõik traditsioonilisemad BMW M-autod nagu M3 ja M5 olema elektrilised. Kuid elektrifitseerimine võib kaasa tuua ka eraldi M-osakonna poolt arendatud erimudeleid.

2019. aastal tutvustatud Vision M kontseptauto on näide, et päris superauto on BMW’l mingil määral juba plaanis olnud. Kahjuks ei liigutud ideeautoga edasi, kuna ennekõike muretseti kalli arenduse ning potentsiaalselt väikeste müüginumbrite pärast.

BMW XM

Kuid üks eraldi BMW M-mudel on juba kinnitatud, milleks on eelmisel aastal avaldatud XM linnamaastur. Sõiduk, mis kahjuks ei peegelda mitte kuidagi sportlikkust ega dünaamilisust.

Intervjuus Autocariga võttis BMW M-osakonna juht Frank van Meel sõna superauto osas: “See on üks võimalusest, mida me saame vaadata. Autoinimestena me unistame selliste autode valmistamisest. See ei tähenda, et me kohe hakkame neid tegema, kuid me avastame potentsiaalseid ideid.”

Vision M kontseptauto arendustööde lõppemist kommenteeris van Meel järgnevalt: “See ei tähenda, et me ei mõtle super- või sportauto peale. Ma alati nuputan, kuidas me saaks selle toimima panna.”

XM maastur nö. “võitis” kahe väga erineva suuna vahel, millist sõidukit võiks BMW tutvustada, kui puhtalt M-osakonna mudelit. See näitab, et superauto pole kahjuks suurim prioriteet. “Me ei pea tõestama, et me oleme sportlik bränd,” sõnas Frank van Meel. “Superauto pole esimene prioriteet, kuid südames on see alati idee, mida me üritame tõeks teha.”

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.