Elektriautod

Brabuse tuunitud elektrilise Mercedes-Benz EQS-i võimsus ei kasva ühegi kilovati võrra

Fotod: Brabus

Kui sa mõtled Brabuse poolt tuunitud Mercedes-Benzi ja -AMG mudelitele, siis esimesene tuleb ikka pähe meeletu võimsus. Noh umbes sinna 800 hj kanti või isegi rohkem. Seda üllatavam on fakt, et Brabuse märgiga EQS elektrisedaani võimsus ei muutu üldse.

Mida siis õigupolest saab Brabuse poolt modifitseeritud EQS’ist? Baasiks on võetud EQS 450, millel on 333 hj ja keskendutud on hoopiski efektiivsema aerodünaamika ja parema sõiduulatuse peale. Ei mingeid mörisevaid V-8 ega müstiliselt võimsaks tuunitud V-12 jõuallikaid või siis midagi sarnast, aga elektrimaailmas.

Tänu madalamale vedrustusele, uuele esispoilerile, õhuvõtuavadele, rattakoope deflektoritele ning tagaosas difuusorile ja tagatiivale on õhutakistustegur 7,2% võrra parem. See tähendab, et kiirustel 100 kuni 140 km/h peaks sõiduulatus olema 7% jagu pikem.

Interjööri mõttes pole Brabus midagi väga muutnud, kuid silmapaistvamad muudatused nagu õmbluste, nahkkatte ja muude detailide värvitooni ja materjali valimine on juba kliendi enda teha. Mis tähendab, et kirjusid ja omapäraseid interjööre saab kindlasti, kui seda küsida osatakse.

Brabuse poolt üle käidud Mercedes-Benz EQS 450 maksab 173 889 eurot, mis on pisut enam, kui 30 000 eurot kallim kui standardvarustusega EQS 450.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.