Elektriautod

Caterham Seven saab kahe aasta pärast elektrilise variandi

Foto: Caterham

Rubriiki toetab

Hiljuti sai Caterham esimest korda välismaise omaniku. Jaapanist pärit VT Holdings nimelise ettevõtte peamine tegevus on Caterhamide ja teiste väikese volüümiga briti sportautode importimine Jaapanisse.

Caterhami tegevjuht kinnitas, et Jaapani ettevõtte tegevjuht Kazuho Takahashi on pühendunud väikese britiautotootja ellujäämisele ning on kindel, et nad tegutsevad vähemalt järgmised 50 aastat.

Uued omanikud pakuvad ka uusi võimalusi, mistõttu on Caterham alustanud plaane tutvustamaks elektrilist versiooni oma ikoonilisest Seven sportautost. Britid on veendunud, et nad suudavad luua elektriauto, mis sõidab ja tundub nagu tõeline Caterham.

Caterham loodab koostööle mõne teise autobrändiga, et jagada akusid ja elektrimootoreid. Praegult kasutavad nad näiteks autodes Fordi mootoreid. Kindel on aga see, et sõiduki enda platvorm tuleb Caterhami enda poolt.

Aastal 2023 saab Caterham 50 aastaseks, mis on väga tõenäoliselt ka hetk, kus briti autotootja esimene elektrisõiduk avaldatakse. Siiski on Caterham kinnitanud, et nad jätkavad bensiinimootoritega sõidukite tootmist nii kaua, kui vähegi võimalik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.