Elektriautod

Chevrolet Blazer EV elektriline linnamaastur läheb Mustang Mach-E ja Model Y turuosa nõudma

Foto: Chevrolet

Rubriiki toetab

Chevrolet avaldas esimese pildi saabuvast täiselektrilisest linnamaasturist. Lähituleviku üks tähtsamatest sõidukitest on USA autotootja panus kohalike rivaalide Ford Mustang Mach E ja Tesla Model Y vastu.

Vaid mõned aastad tagasi taaselustas Chevrolet oma Blazeri nime nign tõi tagasi sellenimelise linnamaasturi. Nüüd kavatseb autotootja tutvustada järgmisel aastal eraldiseisvat Blazer EV mudelit, mis eristub nii välimuselt kui muidugi ka tehnoloogiliselt.

Arendatud puhtalt elektriautona, pole tegemist pelgalt olemasoleva Blazeri sisepõlemismootori asendamise elektrimootoritega. Pildil on kujutatud sportlikumat SS varianti, kuid üldiselt loodab Chevrolet Blazer EV’st luua taskukohasema igapäeva elektriauto, mis krahmab olulise osa turust endale.

Kuigi tehnilised andmed on hetkel veel saladuses, on oodata palju aku ja elektrimootorite tehnoloogia jagamist juba avaldatud Hummer EV’ga. Ilmselgelt on Blazer palju kompaktsem ja tagasihoidlikum elektrimaastur, kuid eeldatavad 350 kW kiirusega laadimine ning hea sõiduulatus peaksid olema auto tugevad küljed.

Rohkem infot saame pisut enam kui kuu aja pärast. Elektriline Blazer EV avaldatakse täielikult 18. juulil. Auto ise jõuab USA turul müügile järgmise aasta kevadel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.