Elektriautod

Circle K avas oma teenindusjaamades uued Ionity laadijad

Märjamaal ja Häädemeestel on Circle K teenindusjaamades avatud esimesed IONITY kiirlaadijad, mis võimaldavad autole viie minuti laadimisega lisada kuni 100 km sõiduulatust.

Circle K mootorikütuste tootejuhtimise vanemspetsialist Teedo Melts ütles, et Häädemeestele ja Märjamaale rajatud 350kW kiirlaadijad on esimesed omataolised Circle K elektrilaadijate võrgustikus.

Tänase päeva seisuga on 150 kW võimsusega elektriautode kiirlaadijad Circle K kolmes teenindusjaamas Tallinnas: Laagris, Õismäel ja Järvel ning 50 kW kiirlaadijad neljas teenindusjaamas üle Eesti: Häädemeestel, Jõhvis Tartu ja Narva maanteel ning Aravetel. Kevadeks 2022 on plaanis avada veel neli 150 kW võimsusega ning üks 320 kW võimsusega kiirlaadija Eestis.

„Ionity laadijad on mõeldud eeskätt neile elektriautode omanikele, kes sõidavad näiteks Tallinna ja Riia vahet. Uue põlvkonna Ionity laadijad võimaldavad kuni viie minutiga tagada elektrisõidukile 100 kilomeetri jagu energiavaru ehk autojuht saab oma teekonda jätkata ilma pikema viivituseta,“ selgitas Melts.

Ionity kiirlaadijatel on Euroopa laadimisstandard CCS, mis võimaldab laadida kõiki elektriautode uudismudeleid. Laadijates toimib makselahendusena Ionity enda äpp. Hind on 0,79 eurot kWh kohta, seega näiteks 50 kWh laadimine maksab 39,5 eurot.

Autofirmade BMW, Daimler, Ford, Hyundai ja VAG ühisettevõte Ionity eesmärk on rajada üle-Euroopaline kiirlaadimisjaamade võrgustik. Tänaseks on võrgustikus pea 400 elektrilaadija, mis jäävad Euroopa peamiste maanteede äärde.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.