Elektriautod

Circle K paigaldab Eestis kahte teenindusjaama elektriautode kiirlaadijad

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Uue aasta alguses paigaldab Circle K esimese kütusemüüjana oma jaamadesse uue põlvkonna IONITY elektriautode kiirlaadijad, millega saab 100 kilomeetri jagu energiat laadida kolme-viie minutiga.

Esimesed kiirlaadijad tulevad Circle K Märjamaa ja Häädemeeste teenindusjaamadesse ehk Tallinn-Pärnu-Ikla maantee äärde.

„Oleme esimene mootorikütuste müügiga tegelev ettevõte Eestis, kes hakkab rajama jaeturule ehk lõpptarbijatele suunatud elektriautode kiirlaadimisvõrgustikku“, kommenteeris Circle K Eesti mootorikütuste müügidirektor Raimo Vahtrik.

„Põhjamaade turgudel on selline lahendus juba kasutusel ning sealset elektriautode kasvavat populaarsust jälgides võime loota, et ka Eestis hakkavad elektriautod aina rohkem kanda kinnitama.“

CCS otsikutega kiirlaadijad

Esimesed IONITY kiirlaadimispunktid tulevad Märjamaa ja Häädemeeste jaamadesse ning on mõeldud eeskätt Tallinna ja Riia vahel sõitvatele elektriautode juhtidele.

„IONITY laadimiskiirus võimaldab kuni viie minutiga tagada elektrisõidukile 100 kilomeetri jagu energiavaru, ehk autojuht saab oma teekonda jätkata ilma pikema viivituseta,“ lisas Vahtrik. Laadimiskiirus oleneb elektriauto enda võimsusest ehk energiatarbimisest 100 kilomeetri kohta. Laadimisotsiku tüüp on nendel kiirlaadijatel CCS ja üleminekud teistele otstele on võimalikud adapteritega.

Circle K Eesti paigaldab IONITY kiirlaadijad ettevõttega rahvusvahelise koostöökokkuleppe raames. Mõlema teenindusjaama osas on liitumistaotlused Elektrilevile esitatud ja laadijate paigaldamise täpsem aeg oleneb võrguliitumiste väljaehitamise kiirusest. IONITY laadijates hakkab makselahendusena toimima IONITY enda äpp ja Circle K mobiili äpp, mis on Norras ja Rootsis juba praegu kasutusel.

Esimeses järjekorras paigaldatakse Märjamaa ja Häädemeeste teenindusjaama kaks 350kW kiirlaadijat ja 2022. aasta paigaldatakse mõlemasse teenindusjaama kuus superkiiret 350kW laadijat, mida on võimalik kasutada laadimiseks samaaegselt ilma võimsuskaota. Circle K peab läbirääkimisi IONITY kiirlaadijate võrgustikku edasise laiendamise osas.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses