Elektriautod

Citroën ë-C4 on uus elektriline luukpära, mis tahab olla linnamaastur

Citroën on tutvustanud uut C4 luukpära põlvkonda, millega kaasneb esmakordselt ka täielikult elektriline ë-C4 variant.

Uus C4 asendab praegust C4 Cactus mudelit ja Citroën soovib uue põlvkonnaga hajutada piiri luukpära ja linnamaasturi vahel. Seda on märgata nii disainis kui ka sõiduomadustes.

Välimuselt on uus ë-C4 täielikult uuendatud võrreldes eelmise põlvkonnaga. Nii välimuselt kui ka interjöörilt on näha Citroëni uut disainisuunda.

Linnamaasturile sarnaselt istub auto pisut kõrgemal kui tavalisemad luukpärad, pakkudes paremat ülevaadet juhile ja kaasreisijatele. Samuti rõhub pisut kõrgem vedrustus nii mugavale sõidule kui ka sportlikkusele.

Muidugi on peamine uudis jõuallikate valikus. Peale traditsiooniliste bensiini- ja diiselmootorite, saab valida ka elektrilise ë-C4 variandi.

136-hobujõuline elektriajam suudab luukpära kiirendada sajani 9,7 sekundiga ja pakub kuni 350-kilomeetrist sõiduulatust. Nagu tänapäevaste elektriautodel kohane, suudab ka ë-C4 laadida akusid pidurdamisel.

100 kW võimsusega laadija puhul saab akud 80% jagu täis laadida kõigest 30 minutiga. Koduse laadimise puhul on sõidukiga kaasas 11 kW võimsusega laadija, millega võtab täielik laadimine aega umbes viis tundi.

Lisaks saavad autoomanikud kasutada telefoni äppi laadimise kontrollimiseks. Näiteks kasutada ära ajaperioode, kus kodune elektrihind on soodsam, et just sellel ajal auto ennast laeks.

Interjöörist on uus C4 ja ë-C4 ennekõike mugav ja praktiline. Taga istujatel on omas klassis enam jalaruumi ning Citroën väidab, et pakutakse ka mitmeid erinevaid panipaiku ja ruumi kasutuse lahendusi.

Tehnika osas on kõik 100% elektrooniline. Kadunud on rooli taga olevad analoogseierid, mille asemel on ekraan ja samuti on saadaval heads-up display, mis kuvab vajaliku info otse juhi vaatevälja.

Uus Citroën C4 ja ë-C4 jõuavad müügile tänavu sügisel. Kuigi hinnakirjad on veel selgumisel võib oodata, et elektriline prantsuse luukpära hinnasilt langeb umbes 35 000 euro kanti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.