Citroën My Ami Buggy elektrisõidukit toodetakse veel 1000 masinat

Fotod: Citroën

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Citroën Ami, mis on Eesti mõistes väike elektrimopeediauto, on täiesti jabur ja naljakas sõiduriist. Veelgi pöörasem on “buggy” variant, mida Prantsusmaa autotootja mullu piiratud koguses valmistas: ainult 50 sõidukit, mis kõik läksid Prantsusmaale. Nüüd on neid veel tulemas.

Kuigi sõiduk ametlikult Eestisse ei jõua, laiendab Citroën tootmismahtu ka erinevatesse Euroopa riikidesse, kus tuleb müüki uus My Ami Buggy II. Väike linnamaastur jõuab peale automargi koduriigi veel Itaaliasse, Hispaaniasse, Belgiasse, Kreekasse, Portugali, Suurbritanniasse, Luksemburgi, Marokosse ja Türki.

Kokku toodab Citroën Ami buggy varianti 1000 sõidukit ja igal riigil, kuhu elektriauto jõuab, on juba ette määratud piirang, mitu autot sinna jõuab.

Uuesti tootmisega leidis Citroën ka võimalust My Amy Buggy II-te ka natukene modifitseerida möödunud aasta esimesest versioonist. Kuna sõidukil pole traditsioonilisi uksi, on lisatud plastikust, läbipaistvad uste avauste katted, mida halva ilmaga kasutada saab.

Interjööri on lisatud lukuga kott, kuhu saab väiksemad esemed paigutada sõidu ajaks ning ka näidikute ümbrist on uuendatud. Lahtikäiva katuse mehhanismi on uuendatud, mis peaks olema esimese versiooniga lihtsamini kasutatav.

Citroën My Ami Buggy II jõuab üüki 20. juunil ja maksab 10 490 eurot.

Enefit Volt laadimislahenduste kohta leiad täpsema info SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.