Corvette kuulutas ametlikult välja elektriauto, ligi 1000-hobujõuline hübriid tuleb juba 2023

Kumb on radikaalsem, kas keskmootoriga Corvette või elektrimootoriga Corvette? Peatselt saame sellele vastuse, sest General Motorsi president Mark Reuss kinnitas äsja, et elektrilise Corvette’i ajastu on tulekul ja see tuleb peatselt peale Chevrolet hübriidmudelit järgmisel aastal.

Elektriline Corvette hakkab kasutama General Motorsi Ultium akuplatvormi. Samuti spekuleeritakse, et elektriline Corvette saab omale nimeks “E-ray”, sest Chevrolet on võtnud selle omale kaubamärgiks.

Videos olev prototüüp arvatakse olevat hübriidmudel, sest häälest on kuulda V-8 helisevat muusikat, kuid mõne aja pärast peaks ilmuma ka videoid elektrifitseeritud variandist. Maskeeritud prototüübi puhul ei tundu väga suuri erinevusi olevat, kui välja arvata kollased pidurisadulad.

Kui elektri-Corvette saabub, siis spetsifikatsioonide poolest peab auto olema võimeline võistlema oma bensiini õgivate vanemate vendadega. Näiteks Corvette Z06-l on 670 hobujõudu tootev 5,5-liitrine V-8 ja saabuval hübriidil on kuulujuttude järgi umbkaudu 1000 hobujõudu. Videost hakkab ka silma, et hübriidi esirattad hakkavad enne pöörlema kui tagumised, mis tähendab nelikveo olemasolu. Arvatakse, et elektrimudeli puhul tehakse sama.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.