Elektriautod

Cybertrucki on eeltellitud üle 200 000, konkurentidel on samuti suured plaanid

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 nüüd kohal!
Vaata www.peugeot.ee

Elon Muski sõnul on Tesla Cybertrucki eeltellimuste arv ületanud esimese kolme päevaga 200 000 piiri. Nii suure numbri taga on, lisaks päris ägedale autole ka see, et seekord on eeltellimuse tasu kõigest 100 dollarit. Niivõrd suur huvi andis muidugi väikse tõuke ka Tesla aktsia tõusule.

Samas ei saa Tesla elektriliste pikapite maailmas nii kaua üksindust nautida, kui seda oli Model S ja Model X puhul. Autoblog kirjutab, et lähiaastatel on vähemalt seitse tootjat valmis oma täiselektrilise kastikaga turule tulema, peamiselt muidugi Ameerika turule.

Võib tekkida väga suur ületootmine

See tähendab, et lähiaastatel võib tootmismaht tõusta lausa 250 000 sõidukini. Võrdluseks, et tavalisi sisepõlemismootoriga kastikaid müüakse Ameerikas aastas 3 miljonit.

AutoForecasti analüütik Sam Fiorani ütleb, et tegelikku nõudlust aga vaevalt palju üle 70 000 autole on. IHS Markit analüütik Joe Langley kommenteeris võimalikku tekkivat ületootmist humoorikalt, et “siis nutavad väga paljud firmajuhid oma õlle sisse…”.

Bollingeri elektriline kastikas.

Uute tulijate nagu Bollinger, Hercules ja Atlis Motors kõrval on tuntuim muidugi Amazoni ja Fordi rahastusega ehitatav Rivian R1T, mille müügihind hakkab olema umbes 70 000 dollarit, mis on Cybertrucki kõige võimsama versiooniga võrdne.

Elektriliste kastikate maailma plaanivad siseneda ka General Motors, Ford ja Workhorse.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.