Elektriautod

DeLorean näitas lõpuks oma elektriautot ja see on palju praktilisem kui kuulus filmiauto

Fotod: DeLorean

Rubriiki toetab

DeLorean on eksisteerinud siiani oma ainukese mudeli DMC-12 varuosade pakkuja ja autode restaureerijana, kuid nüüd on aeg täiesti uute autode jaoks. Suured plaanid mitme saabuva mudeliga algavad elektrilise sportkupeega.

Alpha5 nimeline elektriauto võib välja näha küll, kui 2-ukseline sportauto, aga reaalsuses on sihikule võetud siiski Porsche Taycan ja Audi e-tron GT. Suured, laiad ja muidugi ülesse poole avanevad uksed pakuvad küllalt ruumi, et ka tagaistmetele ronida.

Peale uste ei olekski nagu näha mingit otsest sidet uue ja kunagise DeLorean DMC-12 vahel. Kadunud on sirged ja lihtsad jooned, kuid firma sõnul ongi uus suund see, et ei soovita, et nende ainuke kuulus mudel defineeriks nende tulevasi sõidukeid.

Kõiki andmeid Alpha5 kohta hetkel ei tea. Kõige võimsam Launch Edition saab olema aga üsna muljetavaldav. Kiirendus “sajani” peaks võtma umbes 3,5 sekundit ja 88 miili tunnis (kiirus, mille pidi saavutama DMC-12 filmis “Tagasi tulevikku”, et rännata ajas) saabub 4,35 sekundiga. Tippkiirus on 250 km/h.

Sõiduulatus elektrilisel DeLoreanil on vähemalt 482 km ning aku mahutavus vähemalt 100 kWh. Laadimiskiiruse kohta pole hetkel veel andmeid.

Intervjuus Autocariga väitis uus DeLoreani juht Joost de Vries, et autot ehitatakse Itaalias. Mis platformi peale ning, kas ja milliseid juppe jagab uus DeLorean mõne teise, tuntuma autotootjaga ei ole veel teada. Jõuallika osas on neil partnerid Suurbritannias.

Samuti lisas de Vries, et Itaalias leidsid nad DeLoreani originaaldisainid, mis olid kõik loodud pärast DMC-12 sportautot. “Leidsime sedaani, kupee, väikebussi ja linnamaasturi. Võiks jääda mulje nagu DeLorean polekski kunagi autode tootmist lõpetanud,” sõnas de Vries.

Nüüd on ka plaanis DeLoreanil need potentsiaalsed autod turule tuua. Muidugi tehakse uued modernsed disainid. Järgmiseks on V-8 mootoriga sportauto, elektriline sedaan ja muidugi firmale müüginumbreid toov linnamaastur, mis sõidab vesinikuga.

DeLoreani Alpha5 elektriautot saab päris elus näha esimest korda kuulsal Pebble Beach Concours d’Elegence’il, mis toimub augusti teises pooles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.