Elektriautod

Dodge Charger Daytona SRT näitab, milline on muskelautode elektriline tulevik

Fotod: Dodge

Ameerika muskelauto ning suured ja võimsad V-8 mootorid on ikka käsikäes käinud, nagu hamburger ja friikartulid. Kuid tulevik suuri bensiini kulistavaid jõuallikaid ei salli ja sellega peavad rinda pistma ka tulevased muskelautod.

Kui elektriline tulevik hakkab selline välja nägema nagu Dodge’i uus Charger Daytona SRT kontseptauto, siis vähemalt auto välimuse osas ei oska me midagi ette heita, olgugi, et V-8 lörin kadunud on.

Kuigi antud juhul on tegemist kontseptautoga, siis nii disaini kui ka tehnilise lahenduse poolest on see kindel vihje tuleviku suunas, kuna Dodge on juba varasemalt kinnitanud, et muskelauto järglane saab kidlasti ka elektrilise alternatiivi.

Täpseid võimsuse numbreid ei tea, kuid need peaksid olema suuremad kui praegune kangeim Hellcati ülelaadimisega V-8 mootor, mis toodab napilt üle 800 hj. Elekriauto eeliseks on ka kaks mootorit, kumbki ühel sillal, muutes sõiduki ühtlasi ka nelikveoliseks.

Huvitav osa Charger Daytona SRT elektriautost on aga käigukast. Kui enamus elektriautodel see puudub, siis Dodge kavatseb kasutada eRupt nimelist käigukasti, millel on elektro-mehaaniline käiguvahetus, mis peaks lisama auto kiirendusele tuntavad jõnksatused käiguvahetusega.

Samuti on Dodge arendanud eraldi “väljalaskesüsteemi”. Fratzonic Chambered Exhaust nimeline summutisüsteemi imitatsioon pakub kuni 126 dB valjudusega heli läbi võimendi ja helikambri, mis asuvad auto tagaosas.

Dodge’i esimene üritus näidata, milline võiks välja näha elektriline muskelauto, on igati kiitust väärt. Jääb üle vaid oodata päris seeriatootmisautosid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.