Elektriautod

Eesti päikeseauto meeskond jõudis Marokosse ja alustab võistluseelsete testidega

Foto: Solaride Facebook

Rubriiki toetab

Esmaspäeva õhtul startinud Eesti tudengitest koosnev Solaride esindustiim jõudis Marokosse. Peatselt on oodata ka päikeseautot, mis läbib haagises ca 5000 km maismaad mööda. Meeskonna eesmärk on viiepäevasel testvõistlusel saada väärtuslikke kogemusi 2023. aasta päikeseautode võistluseks Austraalias.

Solaride hakkab testima Baltikumi esimest päikeseautot 25.-29. oktoobrini kestval päikeseautode väljakutsel – Solar Challenge Morocco 2021 (SCM). Võistluse distants on ligikaudu 2500 km, mille tingimused panevad proovile tudengite vaimse ja füüsilise poole ning näitavad kuidas auto reageerib.

Solaride tegevjuht Kristel Leifi sõnul annavad Maroko ekstreemsed tingimused annavad esmase sissevaate, mis neid 2023. aastal Austraalias ülemaailmsel päikeseautode võistlusel Bridgestone World Solar Challenge võivad ees oodata. “Austraalia võistlusel ei ole ruumi eksimusteks ning sinna minnakse jahtima poodiumikohta,” selgitas Leif.

Marokos toetavad tudengeid Eesti tippmentorid inseneeria ja turunduse valdkonnast: Starship Technologies asutaja Tiit Liivik, programmeerija Tõnu Samuel ning sotsiaalmeedia mõjuisik Sandra Raju. Mentorid on tudengite jaoks olemas, kuid peamine on lasta noortel tegevuse käigus ise õppida ning väljakutsetega toime tulla.

Lähipäevadel on plaanis teha juba testsõite ning uuel nädalal pannakse auto proovile võistlusdistantsidel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.