Elektriautod

Eestis tuli müügile Mercedes-Benz EQV elektriline mahtuniversaal

Mercedes-Benz EQV AVANTGARDE Line

Rubriiki toetab

Nüüd saab tellida Mercedes-Benzi elektrilist mahtuniversaali EQV, mida on esimesena saada pika teljevahega versioonis EQV 300.

90 kWh kasutatava mahutavusega aku võimaldab kuni 418-kilomeetrist sõiduulatust. Keskmine energiakulu on 19,7-20,8 kWh/100 km kohta ning täismass 3500 kg, seega sobib sõitmiseks ka B-kategooria lubadega.

Elektrimootor (eATS) on peidus dünaamilise kujustusega esiosas esitelje kohal, selle tippvõimsus on 150 kw (204 hj). MercedesBenz EQV maksimaalne pöördemoment on 362 Nm, tippkiirusest 140 km/h (valida saab ka 160 km/h) piisab ka linnakeskkonnast väljaspool.

Kõiki EQ perekonna sõidukeid ühendab teistest Mercedest-Benzidest erinev disain, mille fookuses on kroomribadega Black Panel esivõre ja konkreetne küljejoon. Ka sõitjateruum harmoneerub välisdisainiga.

Laadimiseks saab kasutada 110 kW kiirlaadijat

EQV on varustatud kliimaseadmega vesijahutatava laadijaga (OBL), mille võimsus on 11 kW. See võimaldab vahelduvvooluga (AC) laadimist nii kodus kui ka avalikus laadimisjaamas. EQV-d laetakse CCS laadimispistiku kaudu, mis on paigutatud sõiduki vasakule poole esimese kaitseraua ülaosasse. See võimaldab ka alalisvooluga (DC) laadimist. Tänu maksimaalselt kuni 110 kW kiirlaadimisele täitub EQV aku 10-lt protsendilt 80 protsendile umbes 45 minutiga.

Eriti efektiivse sõidu tagab Mercedese sõnul uus võimalus – rekuperatsioonirežiim DAUTO. Rekuperatsiooni seadistatakse reaalajas vastavalt põhimõttele “sõida ja säästa samas energiat” sõltuvalt sõidusituatsioonist, saades selleks informatsiooni juhiabisüsteemidelt, navigatsioonisüsteemilt ja kaameralt. Lisaks aitavad juhil maksimaalse sõiduulatuse ja maksimaalse mugavuse vahel valikut teha neli sõidurežiimi.

Tänu paindlikule istmelahendusele, mis võimaldab kasutada nii eraldi istmeid kui ka nö diivanistmeid, võib EQV olla ka seitsme- ja kaheksakohaline.

EQ-mudelite jaoks on loodud spetsiaalne MBUX multimeediasüsteem, millele on lisandunud kõik laadimise ja elektrifitseerimisega seotud info ja võimalused. MBUX-i eeliseks on ka võimalus seda kasutada autost väljaspool – koos Mercedes me telefonirakendusega. EQV juhid saavad kasvõi oma elutoast või kontorist valida marsruuti, stardiaega ja seadistada temperatuuri autos.

Electric Intelligence funktsiooniga navigeerimine võtab arvesse aku laetuse taset, ilmaolusid ja laadimisinfrastruktuuri, arvutades automaatselt välja väheste ja lühikeste laadimispeatustega kiire ning mugava marsruudi. Mugavama sõidu nimel eelistatakse kiirlaadimisjaamu.

Hind algab 75 000 eurost

EQV 300 on esialgu saadaval pika teljevahega ja kas baasmudelina või AVANTGARDE varustuses. Lisana on valikus EQV välisdisainipakett ja EQV sisedisainipakett.

EQV hind algab 75 108 eurost (sh 20% käibemaks). Hind sisaldab hoolduspaketti viieks aastaks, mis katab sel perioodil tootja poolt ette nähtud hooldustööde maksumuse, samuti 160 000 kilomeetri/kaheksa aasta pikkust Mercedes-Benzi akugarantiid ning viie aasta pikkust sõiduki pikendatud garantiid kuni läbisõiduni 160 000 kilomeetrit. 36 kuuks saab kaasa ka Mercedes me kaugjuhtimis- ja navigeerimisteenused.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.