Elektriautod

Eestisse jõudis Mercedese elektriline E-klass ehk EQE ning teada on ka hinnad

Rubriiki toetab

Eestis on nüüd on võimalik tutvuda ja tellida kahte esimest EQE versiooni: EQE 350+ ja Mercedes-AMG EQE 43 4Matic, millede hinnad algavad vastavalt 74 400 ja 105 840 eurost.

EQE pakub tootja sõnul pisut kompaktsemas vormis kõiki EQS-i põhifunktsioone. Tähelepanuväärsemate lisade hulka kuuluvad näiteks tagarataste pööramine – mis on saadaval kahes versioonis pöördenurgaga vastavalt kas 4,5 kraadi või kuni 10 kraadi – ja Digital Light esituletehnoloogia.

Sõiduulatus on 350+ versioonil tehase andmetel 565-654 kilomeetrit ning mootori võimsus 215 kW (292 hj). EQE 43 4Matic pakub 460-533 km sõidulatust ja võimsusnumbriks on märgitud 350 kW (476 hj).

Mercedes-AMG EQE 43 4Matic tagab tootja sõnul AMG-le omase dünaamilise ja emotsionaalse sõidukogemuse ning AMG tasemel on ka veermik, pidurid, helitaust, sise- ja välisdisain ning ka varustus. Pööravad tagarattad (kuni 3,6 kraadi) kuuluvad selle mudeli standardvarustusse.

AMG sõidurežiimid võimaldavad auto iseloomu suurel määral muuta: eriti mugavast kuni rõhutatult sportlikuni. Selle nimel seadistatakse ümber paljusid parameetreid ja varustust nagu näiteks ülekande- ja mootorikarekteristikat, vedrustust, roolisüsteemi ja ka helitausta. Valikus on ka AMG keraamiline komposiitpidurisüsteem ja aerodünaamiliselt optimeeritud 20- ja 21-tollised AMG valuveljed.

EQE 43 4MATIC lisavarustusse kuulub ka uuenduslik MBUX Hyperscreen, mille suur kaardus ekraan ulatub üle kogu armatuurlaua ühest piilarist teiseni. Hinnakirjas on selle maksumuseks märgitud 9660 eurot.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.