Eestisse rajatakse 122 uut elektrisõidukite laadimispunkti

Esimesed CCS-standardi kiirlaadijad hakkavad tööle tänavu. Laadurivõrk võib olla praegusest hõredam, sest suure akuga autod vajavad neid harvem. Foto: Newspress
Foto: Newspress

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Euroopa Liidu toel rajatakse Eestisse 122 uut elektrisõidukite laadimispunkti 60 asukohta üle riigi.

Kliimaminister Kristen Michali sõnul on elektriautode kasutamine Eestis kasvav trend. „Võrreldes aastatagusega on Eestis esmaregistreeritud elektriautode arv tõusnud 21%. Eestis on juba enam kui 500 elektrisõidukite laadimispunkti, nõudlus nende järgi kasvab ja sellega tuleb sammu pidada,” sõnas minister.

Eestist eraldati toetust ettevõtetele Alexela, Enefit Volt, Eleport ja Elektrum. Neist Eleport panustab laadimistaristu rajamisse ka Lätis, Leedus ja Poolas, kuhu tuleb lähemate aastate jooksul üle 500 uue elektrilaadimispunkti. Alexela ütles, et nemad paigaldavad 27 laadijat, millest 12 on 400-kilovatise laadimisvõimsusega, kus saavad laadida nii sõiduautod kui ka raskeveokid.

Toetust eraldatakse Euroopa Ühendamise Rahastu alternatiivkütuste taristust (AFIF). Taotlusvoorust toetatakse projekte, mille eesmärk on edendada Euroopa Liidu alternatiivkütuste taristut, sealhulgas elektriautode kiirlaadimiskohtade ja vesinikutaristu rajamist. Kokku investeeritakse viimasest taotlusvoorust 352 miljonit eurot, et rajada ligikaudu 12 000 elektrisõidukite laadimiskohta üle Euroopa Liidu.

Seni toimunud nelja taotlusvooruga on kokku toetatud üle 22 000 laadimiskoha rajamist. Programmi viies taotlusvoor on avatud ning taotluste esitamise tähtaeg on tänavu 7. november – rohkem infot leiab Euroopa Komisjoni veebilehelt.

Lisaks on käimas taotlusvoor nullheitega sõidukite ostmiseks, mille kohta saab lisainfot Keskkonnainvesteeringute Keskuse veebilehelt.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.