“MAN-i elektribuss suutis ühe laadimiskorraga läbida 278 kilomeetrit, kusjuures liinilt naastes oli siis veel aku varu 13%. Kindlasti mõjutas MAN-i elektribussi testperioodi tulemusi ka jahedam ilm, sest madalama välistemperatuuriga sõites suurenes ka sõiduki energiakulu näiteks nii sõiduki soojendamisele kui ka akendelt udu eemaldamiseks,“ selgitas TLT juhatuse liige Lennart Viikmaa.
Ta lisas, et kindlasti saaks MAN elektribussiga sõita veelgi efektiivsemalt, kui see testperiood võimaldas. Selleks on sõidukijuhtidel vaja kogemusi ning lisateadmisi, et kuidas pidurdusenergiat kasutades luua lisaenergiat sõidu tarvis.
Nüüdseks on TLT testinud Tallinnas nii MAN-i, Solarise Urbino, Yutongi kui ka Mercedes-Benz eCitaro elektribusse. Viikmaa nentis, et kuna eri aastaaegadel on testitud erinevate tootjate elektribusse, millel kõigil on olnud oma lisaväärtused, siis aitab just uuel aastal käivitatav mitmeaastane pilootprojekt teha kindlaks need kriteeriumid, mille põhjal edaspidi liine teenindavaid elektribusse hankida.
“Seni lühiajaliselt testitud elektribussid on olnud kõik 3-4 korda madamala kilomeetri hinnaga kui diislikütusel sõitvad bussid. 2021. aasta pilootprojekti raames saab teha juba põhjalikumaid analüüse, kuidas aastaajad ja temperatuuri muutused ning pikaajaliselt pealinnas liinivedude teostamine elektribusse mõjutavad. Samuti, millised kriteeriumid on liiniveol elektribussi puhul kõige olulisemad,“ nentis Viikmaa.