Elektriautod

Elektriline Fiat 500 saabub Eestisse aprillis ja teada on ka hind

Rubriiki toetab

Populaarne Fiat 500 tuleb edaspidi ainult täiselektrilisena ja esimesed autod peaks Eestisse saabuma juba aprillis. Nüüd avalikustas Fiat ka hinna. Selleks on 25 000 eurot, mis käib küll väiksema akuga versiooni kohta.

Võrdluseks võib tuua, et väike, stiilne ja täiselektriline linnaauto on hetkel ka Honda valikus ja kannab nime e. Suurim kitsaskoht on auto sõiduulatus, mis ametlikult on 200 kilomeetrit, aga nagu talvised kogemused Eestis on näidanud, siis pigem 100 kilomeetrit või natuke peale. Hind algab 34 500 eurost.

Fiat 500 lubab 23 kWh aku sõiduulatuseks 185 kilomeetrit, mis on isegi vähem kui Honda e’l, aga samas on ka hind tunduvalt soodsam. Suurema akupakiga (42 kWh) Fiati sõiduulatus on tootja sõnul 320 km maanteel ja lausa 450 km linnarežiimil. Selle hinda Fiati maaletooja veel öelda ei osanud.

Elektriline Fiat 500 on täiesti uus auto ning sisaldab loomulikult ka moodsamat varustust. Adaptiivne kiirushoidik, sõiduraja hoidmine, auto oskab lugeda liiklusmärke ja soovitada  sellele vastavat sõidukiiruse reguleerimist. Tänu 360° „droonivaatele“ märkab see ka jalakäijaid ja jalgrattureid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.