Elektriautod

Elektriline Ford GT40 tuleb manuaalkasti imiteeriva käigukangiga ja tehisliku V-8 heliga

Fotod: Everrati

Rubriiki toetab

Briti elektriautode tootja Everrati on oma erinevate ümberehitustega siin külgedel varemgi kajastust saanud. Modernsete klassikute nagu Land Rover Defender Series II ja Porsche 964 põlvkonna 911 elektriliseks ehitamise raamatus on valminud järgmine peatükk – Ford GT40.

Umbes aasta tagasi kinnitas Everrati, et koostöös Ford GT40 ametlike koopiate ehitajaga Superformance plaanitakse valmistada elektriline klassikaline sportauto. Superformance’i sisepõlemismootoriga GT40’ned ehitatakse ametliku litsensi alusel ning umbes 70% auto juppidest on identsed originaal GT40’ga 1960ndatest.

Kuna Superformance toodab GT40 sportautosid ilma mootorita, kus reeglina saavad kliendid ise valida millise suurusega V-8 sinna sisse läheb, siis ei pea Everrati ühtegi sisepõlemismootorit välja kiskuma. Saadakse auto ning kohe saab vajalikud elektrijubinad sisse panna.

Ford GT40 MKII baasil ehitatud elektriauto saab kaks elektrimootorit, mis kokku toodavad 811 hj ning 800 Nm pöördemomenti. Kiirendus seisust sajani kestab alla 4 sekundi. Aku mahutavus on 60 kWh, mis lubab sõita vähemalt 200 km. Samuti on ka kiirlaadimine, kuid Everrati pole täpsustanud, kui kiiresti võiks 80% akust täis saada.

Kõige üllatavam on aga fakt, et Everatti väitel ei tõuse elektrilise GT40’ne kaal. Pisut üle 1300 kg kaaluv sportauto on autotootja väitel isegi kergem, kui täispaagiga Ford GT40 MKII võidusõiduauto, mis 1966. aastal Le Mans’i võitis.

Everrati on lisanud ka tehisliku V-8 mootoriheli ning manuaalkasti imiteeriva käigukangi. Mootoriheli on kuulda vaid Race sõidurežiimis ning käigukang töötab puhtalt heli eesmärgil, et juht saaks “vahetada” virtuaalseid käike ja sellega ka auto heli muuta.

Kui Superformance’i enda GT40’ned tulevad sarnaselt originaalile ka igasuguste elektrooniliste juhiabideta nagu veojõukontroll või ABS, siis Everrati on klientidele pisut vastutulelikum. Elektriauto saab seadistatava veojõukontrolli ning samuti modernsed Öhlinsi amortisaatorid.

Nagu Everrati teised mudelid, hoiavad nad ka GT40 puhul interjööri võimalikult originaalsena. Muidugi saab erinevaid materjale ja värve iga omanik ise valida ning välimuse suhtes on muidugi võimalik saada ka ikoonilist helesinise ja oranžiga Gulf disaini.

Everrati pole elektrilise GT40’ne hinda avaldanud, kuid Superformance’i erinevad GT40 mudelid maksavad vahemikus 150 000 kuni 200 000 eurot ja seda ilma sisepõlemismootorita. Pakuksime, et pool miljonit euroraha võiks ju küll sellise asja hinnaks tulla?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.