Elektriautod

ELMO Rent sai elektriauto ostutoetust 75 auto jaoks

ELMO esimese põlvkonna Nissad Leafid. Foto: Kaarel Kook

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Reedel, 5. märtsil avalikustas Keskkonna Investeeringute Keskus elektriautode ostutoetuse saajate nimekirja. Kuigi üks ettevõte sai taotleda toetust maksimaalselt 15 auto jaoks, siis erinevad ELMO Rent tegevjuhi Enn Laansoo, Jr. juhitud ettevõtted said kokku 75 toetust.

Laansoo sõnul tuuakse kokku 375 000 euro suuruse toetuse abil Eesti elektriautode jagamisärisse, täisteenusliisingusse ja ettevõtete autoparkidesse 2020. aasta jooksul vähemalt 2 miljoni euro ulatuses investeeringuid.

“Kindlasti on see positiivne üllatus, et meie keskkonnasõbralike sõidukite jagamisäri saab hädavajaliku rahasüsti. See võiks olla selge sõnum, et kõikidel osapooltel tasub veelgi võimsamalt keskkonnasäästuga seotud eesmärkidesse panustada ja mul on hea meel, et mind ümbritsevad ettevõtted, kellega tihedas konkurentsis saime 75 toetust,” kommenteeris Enn Laansoo, Jr.

Ootab teisi ettevõtteid appi

ELMO Rent on Laansoo, Jr sõnul viimase kahe aastaga kasvanud märkimisväärselt rohkemaks kui vaid lihtne lühirendi äri. Ettevõttel on kokku üheksa aasta liikuvuse andmed, algoritmid kliendinõudluse prognoosimiseks ja välja on arendatud oma autokontrolleri. Ettevõtte juhi sõnul vajaks ainuüksi ELMO Rent klientide nõudluse katmiseks sellel aastal 150 autot.

Ta lisas, et on väga huvitatud sellest, et teised toetusesaajad ja elektriautode omanikud tuleksid ELMO Rendile oma autodega appi. “Kui tead, et sul mitme päeva jooksul oma autot vaja ei lähe, siis too see parem meile renti ja pane oma sõiduk teenima,” ärgitas Laansoo, Jr. sõidukiomanikke jagamismajandusäris kaasa lööma.

Osa toetuse abil soetatud elektriautodest siirdub koheselt PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi kasutusse ning Hooldusjuht OÜ hooldusjuhtide igapäevasteks tööautodeks.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.