Elektriautod

Enefit Volt avas eelmisel aastal kiirlaadimise 11 maakonnas, kokku on võrgus 194 avalikku laadijat

Enefit Volt laadimispunkt Circle K tanklas.Foto: Erik Riikoja

Rubriiki toetab

Eesti suurim avalik elektriautode kiirlaadimisvõrk Enefit Volt avas aasta jooksul kõigile elektriautodele sobivad kiirlaadimisjaamad 11 maakonnas, kus seni selline võimalus puudus.

Kui enne 2021. aastat sai elektriautode tootjate seas domineerivaks kerkinud Euroopa ehk CCS-laadimisstandardiga sõidukeid kiiresti laadida vaid Tallinnas ja Tartus, siis nüüd on need võimalused peaaegu kõigis maakondades. Uued 50 kW CCS/CHAdeMO kiirlaadijad võimaldavad 100 km läbimiseks vajaliku energiakoguse laadida sõltuvalt autost kuni 25 minutiga.

Enefit Volti ärijuhi Kert Pääbo sõnul on kogu Eestit kattev ja kõigile elektriautodele sobiv kiirlaadimisvõrk puhta transpordi läbimurdeks kriitilise tähtsusega, sest annab elektrisõidukitega liiklejatele kindluse, et kiirlaadija on sõiduulatuses.

„Huvi elektriautode vastu kasvab pidevalt ja oleme väga lähedal hetkele, mil sisepõlemismootoriga auto ja elektriauto omamiskulud ühtlustuvad ning algab tõeline puhta transpordi läbimurre,“ ütles Pääbo.

Ühtekokku lisandus 2021. aastal Enefit Volti avalikku laadimisvõrku 30 uut laadijat, neist 3 ülikiir (üle 150 kW), 20 kiir (kuni 50 kW) ja 7 poolkiirlaadijat (kuni 22 kW). Kokku on Enefit Volti võrgus nüüd 194 avalikku laadijat, neist 178 kiir- või ülikiirlaadijad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.