Elektriautod

Esimene Lotuse elektriline sportauto võib saada kuni 883 hobujõudu

Fotod: Lotus

Rubriiki toetab

Lotus avaldas esimesed detailid saabuva kerge kaaluga elektriauto platvormist, mida hakatakse jagama ka teiste lepinguliste autotootjatega.

Hea uudis on see, et LEVA (Lightweight Electric Vehicle Arhcitecture) platvormi konstruktsioon on valmistatud alumiiniumist samal meetodil nagu Elise ja Exige sportautod. Muidugi saab uut konstruktsiooni teha erinevates suurustes, muutes selle kasutamise rohkem paindlikumaks.

2-kohaline “keskmootoriga sportautot” imiteeriv lahendus

Tegemist on esimese elektriauto platvormiga, kus akude paigutust saab muuta, vastavalt vajadusele. 2-istmelise sportauto skeemi kohaselt saab akud panna sõitjate selja taha, sarnaselt keskmootoriga autole. 2+2 paigutusega sportauto jaoks saab paigutada akud ka põranda alla, pakkudes rohkem ruumi reisijatele.

Kui auto püsib 2-kohalisena, saab valida kahe akude mahutavuse vahel 66,4 kWh ja 99,6 kWh. 2+2 lahenduse puhul on võimalik vaid väiksem mahutavus, mis piirab ilmselgelt ka sõiduulatust.

2+2 paigutusega sportauto, kus akud on auto põrandas

Kuigi andmeid sõiduulatuse kohta ei saa teada enne, kui sportautod valmis saavad, on vähemalt teada võimsuse numbrid. Platvorm toetab nii ühe kui ka kahe elektrimootori kasutust, mis pakub vastavalt 475 hj või 883 hobujõudu.

Esimene Lotuse elektriline sportauto peaks saabuma 2026. aastaks. On ka teada, et Renault sportautode tütarfirma Alpine on löönud käed Lotusega, seega võib eeldada, et sama tehnoloogiat jagatakse ka prantslastega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.