Euroopa aasta auto 2022 on Kia EV6

Rubriiki toetab

  • Enefit VOLT – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Eurooplased on aasta autot valinud enam kui viiskümmend aastat, aga ka logol on näha, siis pigem räägitaksegi selle auhinna puhul laiemast Car of the Year tiitlist. Tänavu hinnati parimaks elektriajamiga linnamaastur Kia EV6. Kõnealust elektriautot pidas teistest paremaks 59-liikmeline žürii, mis koondab kahekümne kahest Euroopa riigist pärit autoajakirjanikke.

Lisaks mudelile Kia EV6 jõudsid finalistide hulka veel Cupra Born, Hyundai Ioniq 5, Peugeot 308, Škoda Enyaq iV, Ford Mustang Mach-E ja Renault Megane E-Tech. Nagu näha, siis lõppvoorus osales tähelepanuväärne hulk elektriautosid ning sisepõlemismootoreid esindab vaid Peugeot 308.

Kia sai kokku 279 punkti. Talle järgnes Renault Megane E-Tech 265 punktiga ning kolmandaks tuli Hyundai Ioniq 5 261 punktiga. Edasi olid Peugeot 308 (191), Skoda Enyaq (185), Ford Mustang Mach-E (150) ja Cupra Born (144). Vaata ka, kuidas Autogeeniuse aasta parimate autode edetabel välja nägi!

Enefit Volt laadimislahenduste kohta leiad täpsema info SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.