Elektriautod

Everrati 911: elektriline Porsche 911 enne, kui Porsche selleni jõudis

Fotod: Everrati

Rubriiki toetab

Vanemate sportautode elektrifitseerimine on üks moodustest kasvava elektriautode trendiga kaasa minna. Suurbritanniast pärit Everrati on teinud seda Porsche 911’ga. Porsche ise on muuseas väitnud, et nad teevad kõik vältimaks oma 911 muutmist täiselektriliseks.

Everrati tippmudel baseerub laiendatud kerega 964 põlvkonna 911’l, mis läbib täieliku restaureerimise ja alles siis alustatakse elektrilise transformatsiooniga.

Saadaval on kaks varianti: Pure ja Signature. Esimene on tavalise kitsama 964 kerega, millega kaasneb ka tagasihoidlikum võimsus 446 hj (328 kW) ja 460 Nm näol. Kiirendus sajani kestab 4,5 sekundit ja sõiduulatus peaks ületama 290 km.

Võimsam Signature variant saab 507 hj (372 kW) ja 500 Nm, laiema kere, alla 4-sekundilise kiirendusaja, kuid sõiduulatus on pisut väiksem, umbes 240 km kanti.

Mõlemad Everrati elektrilised 911 variandid saavad 53 kWh mahutavusega aku, kiirlaadimise ja ka uue Quaife piiratud libisemisega diferentsiaali. Interjööris on samuti kasutusel uuem tehnoloogia nagu navigatsiooniseade, Bluetooth ja Apple Car Play. Muidugi ka uued, õnneks analoog, näidikud.

Parim uudis on muidugi see, et Everrati soovib jäljendada originaal 911’te nii palju kui võimalik, hoides kaalujaotuse sarnase ja säilitades ka selle sõiduomadusi. Kirss tordil on ka fakt, et pärast ümberehitust saab auto soovi korral täielikult taastada algse sisepõlemismootoriga konfiguratsiooni.

Everrati elektrilise 911’e hind algab umbes 232 000 eurost, millele lisandub ka doonorauto.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.