Elektriautod

Ferdinand Piëchi poeg palkab oma elektriautofirmasse tipptegijaid

Rubriiki toetab

Eelmisel aastal meie seast lahkunud legendaarne Piëch oli aastakümneid Volkswageni kontserni juht, kelle käe all toodi Volkswagen välja väga raskest seisust ning muudeti maailma üheks võimsamaks autotootjaks.

Piëchi puhul on oluline ka ära märkida seda, et tegemist on Ferdinand Porsche lapselapsega ning perekondlikud sidemed nii Porsche kui ka kogu kontserni juhtimises on olnud päris olulised.

Näiteks viimase uudise puhul Bugatti kohta, et selle saab endale Horvaatia Rimac Automobili, mainiti ka perekonna rolli. Nimelt oli Bugatti taaselustamine Ferdinand Piëchi südameasi ja kirg, seega tõenäoliselt ei oleks perekond nõus selle margi lihtsalt müümisest ja igasuguse seose kaotamisest.

Igatahes on armastus autotööstuse vastu selles perekonnas niivõrd sügaval sees, et Ferdinand Piëchi poeg Toni on juba mõned aastad arendanud elektriautofirmat Piëch Automotive ja kogub sinna ümber aina kõvemaid tegijaid.

Nüüd teatati, et ettevõtet asub juhtima endine Porsche ja Volkswageni grupi juht Matthias Müller. Koos ettevõtte asutajate Toni Piëchi ja Rea Stark Rajciciga hakkab Müller esmajoones tegelema tootearenduse ja ettevõtte strateegia väljatöötamisega.

Klaus Schmidt, Toni Piëch, Matthias Müller ja Rea Stark Rajcic

Varasemalt on Piëch Automotive’iga liitunud näiteks BMW Motorsport peainsener Klaus Schmidt, endine Burmesteri ja Porsche turundusjuht Andreas Henke ja Tesla Euroopa müügivõrgustiku üles ehitanud Jochen Rudat.

Piëch Automotive ideeauto Mark Zero arendamisel on silmas peetud võimalikult multifunktsionaalse platvormi arendamist. Autot saaks ehitada näiteks neljakohalise sportautona või hoopis linnamaasturina, autos saaks kasutada kas täiselektrilist, hübriid- või ka sisepõlemismootorit ja loomulikult võimalus autot jooksvalt nii tark- kui ka riistvara osas uuendada.

Firma sõnul on näiteks nende elektrilise sportauto laadimiskiirus selline, et 4 minuti ja 40 sekundiga saavutab auto 400 km sõiduulatust (80% aku täituvus). Esimene auto võiks valmida 2022. aastal.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.