Elektriautod

Fiat alustab oma mudelisarja uuenduskuuri elektrilise 500-ga

2016. aasta Fiat 500.Foto: Fiat.

Rubriiki toetab

100% elektriline
Peugeot e-208 peagi siin
Vaata www.peugeot.ee

Fiat plaanib suurt uuenduskuuri kahele oma Euroopas enimmüüdud mudelile 500-le ja Pandale, tuues 2020. aastal müügile uue täiesti elektrilise Fiat 500, kirjutab Autocar.

Oodata on ka 500 Giardiniera universaali, uut 500X ja asendust Tipo mudelile, milleks on tõenäoliselt linnamaastur. Väikeste linnaautode turuosas on Fiat endiselt tugev tegija, moodustades oma sõidukite müügiga selles valdkonnas ligi kolmandiku kogu Euroopa turu läbimüügist.

Fiati tegevjuhi Olivier François sõnul on Fiatil kaks eesmärki. “Linnatransport on täna meie jaoks põhiline, aga samaaegselt tähendab see ka transporti peredele. Eriti Euroopa lõunaosas,” ütles ta väljaandele. Seetõttu on François sõnul vaja leida õige tasakaal kahe mõõtme vahel: Fiat 500 perekond ning transport peredele.

Plaanis ei ole mingeid sport- ega premiumautosid

“Ei mingeid suuri autosid, premium autosid, sportlikke autosid, sest need pole meie jaoks õigustatud,” ütles ta ning lisas, et kõik tulevased mudelid hakkavad mõõtudelt mahtuma 3,5 ja 4,5 meetri vahele. “See on Fiati mängumaa. Meil on vaja rohkem elektriautosid. Ja rohkem 500 mudelid, mis näevad sellised välja, et õigustavad kõrgemat hinnaklassi.”

Uue elektrilise 500 uksed peaksid tulema vastupidiste hingedega, sarnaselt BMW i3 elektriautole. Selline lahendus peaks pakkuma paremat sissepääsu ning võimaldama mudelil juba kallimate väikeautodega konkureerida. Fiatil on plaanis ka 500X linnamaastur asendada, kuid kehva müügiga 500L mahtuniversaali asemel on plaanis 500 Giardiniera universaal, mille kohta tuli teade juba möödunud aastal.

Uuele perekondadele suunatud mudelisarja eestvedajaks saab uus Panda, mida on oodata 2021. aastal ning mis tuleb samuti elektrilisena. Praegune Tipo mudel asendatakse tõenäoliselt linnamaasturiga, mis võib hakata põhinema Jeep Renegade’i platvormile ning millest on oodata pistikhübriidset versiooni.

Oma turuosas säilitab 500 endiselt kallima hinnaklassi, vastavalt täiselektrilise jõuajami arendamiskuludele. François’ sõnul on akude mahutamine kallis ning baasmudel tuleb 100-kilomeetrise sõiduulatusega, kuid soovi korral on võimalik ka suurem aku rentida, liisida või välja osta.

Elektriline Fiat 500 peaks debüüdi tegema järgmise aasta keskpaigas.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.