Elektriautod

Fordi plaan on aastal 2030 toota ainult elektriautosid, aga seda väikse lisaklausliga

Foto: Ford

Rubriiki toetab

Vaid loetud päevad pärast Jaguari šokk-uudist ütles Ford, et nende plaan on muutuda 100% elektriliseks autotootjaks aastaks 2030. Seda vähemalt Euroopas. Globlaalses plaanis see ilmselt veel võimalik ei ole.

Enne, kui Ford kavatseb Euroopas ainult elektriautosid pakkuda, soovivad nad juba viie aasta pärast tagada igale sõiduauto mudelile võimaliku elektrilise liikumisvariandi. Olgu see siis pistikhübriid või täiselektriline auto.

Neli aastat pärast seda, aastaks 2030, plaanib Ford pakkuda ainult elektrisõidukeid. Tarbesõidukid saavad kõik kas pistikhübriid või täiselektrilise variandi igast mudelist juba kolme aasta pärast.

See kõik tuleb muidugi suure investeeringuga. Täpsemalt ühe miljardi USA dollari (umbes 830 miljonit euro) suuruse investeeringuga, mida Ford kasutab lähiaastatel elektrisõidukite arendamiseks.

Raha jääb Euroopasse

Rahad lähevad ennekõike Saksamaal, Kölnis, paiknevasse tehasesse. Hetkel toodetakse seal Fiesta luukpära, kuid paari aasta pärast alustab Ford seal oma esimese Euroopas valmistatud elektriauto tootmist.

Uus, kompaktsem elekrisõiduk ehitatakse Volkswageni MEB platvormile, mida kasutavad juba ID.3 ja ID.4. Seda tänu tehnoloogia jagamise kokkuleppele kahe autotootja vahel.

Samuti leids kinnitust fakt, et sama platvormi peale võib Ford hiljem arendade veel teise elektriauto. Ford lubas järgmiste kuude jooksul avaldada rohkem andmeid tulevaste elektriautode osas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.