Elektriautod

Galerii ja hinnainfo: Tallinnat külastas paariks tunniks Nissan Ariya

Autoesitlus lennujaamas. Ruumi ju on. Fotod: Geenius Meedia

Rubriiki toetab

Kus teha koroonaajal autoesitlust, et oleks ruumi ja õhku ja sotsiaalset distantsi? Muidugi Tallinna lennujaamas.

Euroopa turnee raames astus siit kiirelt läbi Nissani järgmine elektriautohitt Ariya. Vaid mõneks tunniks saabunud prototüüpi said ajakirjanikud ka sisse istuda ja töötavaid nuppe näppida.

Esmamuljed? Väljast päris kopsaka ilmega auto pakub õnneks piisavalt ruumi ka sees. Kui juhiistme pani enda järgi paika 190 cm pikkune mees, siis tema taga oli 183 cm pikkusel kolleegil ruumi laialt.

Kuna puudub kesktunnel, siis põrand on lame ja ka eesistujate vahel pole jalgaderuum eraldatud, võid kaasreisijat togida küll.

Puit(imitatsioon)pinna sisse paigutatud puutetundlikud nupud näevad päriselt ägedad välja ja loodetavasti toimivad ka. Hetkel ei olnud need funktsionaalsed.

Ariya tellimusi hakatakse vastu võtma suvel. Esimesed autod saabuvad 2022. aasta jaanuaris ja peavad siis hakkama võistlema selliste konkurentidega nagu Volkswagen ID.4 ja Škoda Eniyaq.

Hinnad algavad Nissani esindaja sõnul natuke vähem kui 50 000 eurost ja kerkivad tippmudeli puhul 65 000 euro juurde.

Samas on ka kõige odavam versioon juba korraliku varustusega ja hinnaerinevused tulenevad aku suurusest, veoskeemist (2WD või 4WD) ja võimsusest. Tippversioonil on ligi 400 hobujõudu ja kiirendus 0–100 km/h on 5,1 sekundit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.